Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Екскурсійним маршрутом "Батьківщина Тараса Шевченка"

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Екскурсійним маршрутом "Батьківщина Тараса Шевченка"

Автор: Oleksandra від 17-09-2013, 17:38, переглядів: 2 722

0
 
Екскурсійним маршрутом "Батьківщина Тараса Шевченка"На початку вересня 10-Г клас здійснив поїздку екскурсійним маршрутом «Батьківщина Тараса Шевченка», який складається з трьох селищ:Моринці, Будище, Шевченкове – місць, де народився, виріс і навчався Тарас Григорович. Усі три села розташовані у мальовничих місцевостях. Сприятлива аура яких дозволяє відволікатися від сірої буденщини й поринути у світ творчого натхнення та спокою.
«Він був сином мужика, і став володарем у царстві духа.
Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури.
Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим»
Ці слова були сказані Іваном Франком про Тараса Шевченка навесні ювілейного 1914 р. від імені всього українського народу.
Наступного року буде відзначатися 200-річчя з дня народження геніального українського поета, письменника (драматурга, прозаїка), художника, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа Тараса Григоровича Шевченка.
«Возвеличу отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово», – писав він. І це слово, сповнене болем за рідну Матір-Україну, за її долю, сповнене синівською любов’ю аж до пожертви, стало на той час і на всі часи надійним щитом нашого народу перед загарбниками нашої землі.

Тарас Григорович Шевченко належить до славної плеяди діячів національного відродження — тих великих просвітителів і революціонерів, яких висувало із своїх глибин кожне суспільство на зламі своєї історії, коли перед народом ставало питання про його долю — бути чи не бути йому історично? Ці люди полум’яним словом і саможертовним життям пробуджували в народі його людську гідність, волелюбність, опір всілякому гнобленню, високий патріотизм і прагнення братерства, впевненість у завтрашньому дні. 


Редколегія 10-Г класу


 

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.