Увійти
Закрыть

Розклад дистанційного навчання 5-11 класів з 10 жовтня 2022р., м.Кропивницький

Гімназійне життя


«Голодомор. Трагічні сторінки історії України».

Гімназійне життя

26 листопада в Україні та світі вшановують усіх, хто загинув внаслідок Голодомору 19932-1933 рр. Це був не просто голод, спричинений неврожаєм, а справжній геноцид українського народу. Число загиблих коливається від 7 до 10 млн етнічних українців.

День гідності та свободи в 11-А класі

Гімназійне життя

З нагоди святкування Дня гідності та свободи учні 11-А класу, як і всі українці, вшанували пам'ять про людей, які під час Помаранчевої революції та Революції Гідності  стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини. "Герої не вмирають!" - саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам'ятали, хто і за що загинув.

Українська наука у світовому просторі (тематична лінійка, 10-Б клас)

Гімназійне життя

Тиждень природничо-математичних наук – доречний привід згадати про наших співвітчизників, які зробили потужний внесок у світову науку. Знаменною подією в сучасній українській науці стало нагородження професорки математики, уродженка Києва Марина В’язовська медаллю Філдса. Це найпрестижнішоа премія з математики, що прирівнюється до Нобелівської премії. Повідомлення про це світове визнання здобутків нашої вченої й відкрило тематичний захід 10-Б класу.

Виховна година “Вогонь-біда,вода – біда, а без вогню і води ще більше біди!”

Гімназійне життя

У 10-В класі була проведена виховна година. Під час якої учні  переглянули презентацію з даної теми, поглибили знання про причини та обставини виникнення пожеж та повенів. А також усвідомили поняття « вогонь добрий- вогонь злий», вивчили основні правила пожежної безпеки. Вихователь Стрембіцька С.В. розповіла учням про важливість дотримання правил пожежної безпеки. Всі люди повинні бути обережними і відповідальними. Вогонь та вода можуть бути хорошими друзями, однак інколи вони приносить горе і страждання. Більшість пожеж виникає в результаті нашої легковажності та необережності. Необережне поводження з вогнем дорослих, дітей із сірниками, порушення правил експлуатації електроприладів, зберігання легкозаймистих рідин, захаращення балконів – головні причини виникнення пожеж.

Година спілкування "Цінуй свій хліб"

Гімназійне життя

Семикласники провели годину спілкування до 90-ї річниці вшанування пам’яті мільйонів загиблих під час найбільшої трагедії XX ст. – Голодомору 1932 – 1933 років, геноциду українського народу. Юні ліцеїсти з болем у серці усвідомлюють, що в ті далекі трагічні роки мільйони людей і серед них, на жаль, велика кількість дітей, постраждали від репресій та неправомірних дій тогочасної влади. Це був жахливий злочин проти народу України та людяності. Учні провели паралелі між трагічними подіями, які переживає наша країна сьогодні, коли росія чинить сучасний геноцид українського народу вже у XXI ст. Як в ті страшні роки так і сьогодні, люди, які пережили окупацію, перше, за що дякують – це за хліб. Вони порівнюють його запах та смак з відчуттям життя. Ніякий шмат золота не переважить крихту хліба. Віддаймо шану нашим пращурам та зробімо все, аби ця трагедія ніколи не повторилася з нашими дітьми, онуками, правнуками. Усвідомлення того, що відбувалося в минулому, може допомогти нам впоратись з теперішнім, краще зрозуміти себе й навколишніх та будувати вільну й сильну країну, за яку ми зараз боремось.

Година пам'яті: "Майдан. Війна. Свобода"

Гімназійне життя

До Дня Гідності та Свободи з метою вшанування пам’яті про події Революції Гідності та про загиблих у відстоюванні права українців на гідність та свободу 21.11.2022 року в 11-В класі було проведено годину пам'яті "Майдан. Війна. Свобода".
Під час заходу ліцеїсти наголосили про важливість подій Революції Гідності, акцентували увагу на високу ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз.
Учні класу, обговорюючи тему, зауважили, що тепер цінності Гідності, Свободи та Демократії об'єднали нас, як ніколи раніше: їх захищають наші воїни на фронті, захищають українці у тилу й кожен на своєму фронті. > Влада Владимировна: Доброго ранку!!!

Виховна година: “Не жартую з вогнем”

Гімназійне життя

До тижня знань пожежної безпеки в 11-Б класі була проведена виховна година:”Не жартуй з вогнем". Здавна надійним помічником у житті людей є вогонь Разом з тим загальновідомо, що необережне поводження з ним може призвести до винекнення пожежі, і пам’ятати про це необхідно завжди. Під час години спілкування були названі головні причини виникнення пожеж, учні пригадали основні правила пожежної безпеки та засвоїли порядок дій у випадку виникнення пожежі у громадських місцях та вдома. Також учні відповіли на питання вікторини щодо дій під час надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами.

Урок-презентація «Вільні творити майбутнє» до Дня Гідності та Свободи

Гімназійне життя

Учні КЗ «Центральноукраїнського наукового ліцею - інтернату Кіровоградської обласної ради» провели урок-презентацію «Вільні творити майбутнє». Ознайомилися з історичними подіями, які стали початком політичних та суспільних змін і були одними з наймасштабніших подій в новітній історії України. Тоді й з’явилось гасло «Україна - це Європа!» Українці вимагали скасування рішення Уряду про відмову від асоціації з ЄС. Загони цивільної оборони, які були створенні на Майдані назвали «сотнями». Тисячі, хто вистояли на Майдані, вирушили на Схід України, в зону терористичної операції, щоб захистити завоювання Революції Гідності. Війна тривала 8 років.  

Українці вільні творити майбутнє: День Гідності та Свободи

Гімназійне життя

21 листопада у 6 класі до Дня Гідності та Свободи була  проведена патріотична година «Українці вільні творити майбутнє: День Гідності та Свободи».

Під час заходу учні ознайомилися з хронологією двох основних доленосних подій для країни: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. Ліцеїсти   розповіли про причини, хід та наслідки Революції Гідності, як першого переможного бою великої війни». Подивилися відеозвернення Президента України Володимира Зеленського «Ми все подолаємо. Пересилимо. Переживемо. Переможемо!». 


В будущее В прошлое