Увійти
Закрыть

У вирі «Книговиру»

Гімназійне життя

Щороку на початку осені Кропивницький поринає з головою в різноманітні фестивалі, ярмарки, акції. Цьогоріч паралельно з традиційним фестивалем «Вересневі самоцвіти» відбувся книжковий фестиваль-ярмарок «Книговир-2023». Учні 11-Б класу Центральноукраїнського ліцею-інтернату відвідали фестиваль, на якому зустрілися з українськими письменниками-представниками нашої області. Також були присутні на творчій зустрічі з Сергієм Пантюком та Іваном Андрусяком – відомими українськими письменниками – які представили нові збірки поезій та нові повісті, написані під час війни. 

Відвідини ярмарки «Книговир»

Гімназійне життя

22 вересня учні 11-Г класу відвідали ярмарку «Книговир». На ярмарці ми мали змогу познайомитися з різними сучасними письменниками України, послухали їх вірші та поезії, дізналися цікаві історії про початок їхньої кар’єри. Також учні нашого класу брали участь у вікторині від Петра Мельника. Учениці Мартинів Анна, Ричаєва Дар’я та  Коваль Діана стали переможцями та отримали книги з серії «Кулінарна казка» -«Дивовижна подорож Соні й Асі» та мали змогу сфотографуватися та отримати автограф від самого письменника. Учні були сповнені радісними емоціями від прослуховування цікавих віршів та поезій.

Ми за мир на планеті Земля

Гімназійне життя

21 вересня в 11Г класі пройшла бесіда «Ми за мир на планеті Земля». В цей українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. 

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.  Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже десятий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.

Правила дорожнього руху знаєш - здоров’я та життя зберігаєш!

Безпека житттєдіяльності

У період тижня безпеки дорожнього руху в 10-А, 11-А класах вихователем Маловик Вікторією Анатоліївною був проведений виховний захід «Правила дорожнього руху знаєш - здоров’я та життя зберігаєш!» з метою закріплення та поглиблення знань щодо видів загроз на дорозі, чинників, які впливають на суспільну небезпеку та заходів безпеки; систематизування знань щодо правил дорожнього руху та дорожніх знаків для пішоходів; розвитку вміння швидко орієнтуватися і правильно приймати рішення в дорожніх ситуаціях, уникати небезпек; виховання відповідального ставлення до обов’язків учасника дорожнього руху згідно з ПДР. Учні брали активну участь у заході, отримані знання закріпили під час гри «Знайди та попередь пастку для пішохода».

Вікторина для найдопитливіших

Наша творчість. Фотографія.

20 вересня учениці 11-В класу Герасимчук Д. та Мартиненко А. провели «Вікторину для найдопитливіших» у 6 класі. Під час заходу діти продемонстрували хороші знання з математики, біології, географії, мали можливість пригадати символи України та розгадати математичний кросворд. Шестикласники були активними, емоційними та розумними.

Ментальне здоров’я школярів

Психологія

В складний для нашої країни час всі ми потребуємо підтримки. Згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України, освітній процес у Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті розпочався уроком з підтримки психічного здоров’я на тему «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!». Класні керівники закладу налаштували учнів на позитивну зустріч зі школою, друзями, учителями; розповіли учням про те, що таке психічне здоров'я, як вони можуть піклуватися про нього.

Видатні особистості - земляки. С.І. Шевченко та Л.Л Забіляста

Гімназійне життя

19 вересня 2023 року учнями 11-В класу було проведено захід - проєкт «Видатні особистості - земляки. С.І. Шевченко та Л.Л Забіляста». Мета: ознайомлення ліцеїстів з діячами, що прославили українську культуру, усвідомлення цінності історії та спадщини нашого народу. На тематичній годині Юлія Давидяк розповіла про Сергія Івановича Шевченка, краєзнавця, який присвятив своє життя архівознавству та історіографії. Він досліджував та пропагував культурне надбання нашого краю, вивчення української історії, примножуючи її культурну спадщину. С.І. Шевченко був заступником голови правління обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців та головою обласної топонімічної комісії, керував історико-краєзнавчою секцією відділення МАН України.

Збережи життя. Правила безпеки дорожнього руху

Безпека житттєдіяльності

В рамках тижня БЖ «Правила дорожні – корисні для кожного» в 10-Г класі була проведена бесіда з елементами вікторини на тему «Збережи життя. Правила безпеки дорожнього руху». Метою заходу було поглибити знання ліцеїстів про правила дорожнього руху, повторити основні правила поведінки на дорозі головних учасників дорожнього руху, ознайомити дітей з правилами переходу дороги, вулиці, перехрестя.

З днем народження, Кропивницький!

Гімназійне життя

16 вересня Кропивницький відсвяткував свій 269-й рік народження. Городяни звикли до того, що у день міста в різних куточках його центральної частини дуже людно. Дорослі й діти зупиняються, щоб послухати співаків та музикантів, ідуть на ярмарки, щоб купити смачну продукцію аграріїв області, відвідують книжкові виставки, виставки-продажі хенд-мейду дитячих колективів. А ввечері на площі Героїв Майдану обовʼязково відбувається великий концерт місцевих та запрошених виконавців – під щирі аплодисменти молодих містян, які співають і танцюють разом з артистами.

ВІідеоперегляд фільму «Чорний ворон»

Гімназійне життя

18 вересня в 11-В класі до  Дня українського кіно відбулася інформаційно тематична година та відеоперегляд фільму «Чорний ворон».

Мета: знайомство з етапами розвитку українського кіно, біографією та творчістю лауреата Шевченківської премії В. Шкляра, перегляд відеофрагментів фільму “Чорний ворон”.

 Про автора книги та події, про які йдеться у фільмі за однойменним романом Василя Шкляра розповіла учениця Владислава Левенко. Учні ознайомилися з біографією Василя Шкляра, а також переглянули відеофрагменти фільму режисера Тараса Ткаченка.

В будущее В прошлое