Увійти
Закрыть

Година пам’яті «1944: трагедія кримських татар»

Ліцейне життя

18 травня 2024 року в 10-В класі було проведено годину пам’яті «1944: трагедія кримських татар»
Під час заходу було зазначено, що  депортація кримських татар – один із найбільших злочинів радянського режиму, який  привів до масових людських жертв і завдав непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинув на його історичний шлях. Тема депортації кримських татар особливо боляче звучить під час окупації Криму росією і заборони Меджлісу кримськотатарського народу так званою «владою» півострова.

Вишиванка - код нації

Ліцейне життя

16 травня у 11-В класі було проведено тематичну годину "Вишиванка: історія створення", приурочену до Всесвітнього дня вишиванок. У заході брали участь А. Ананьєв та І. Бондаренко, які розповіли, що історія походження вишитої сорочки бере початок ще до нашої ери. Поширення у народі відбулося у XVII столітті, коли кожна дівчина для свого майбутнього весілля повинна була згаптувати рушник. В кожній хаті були розшиті простирадла, наволочки та скатертини. Так, для вишитих сорочок Кіровоградщини притаманні риси Київщини, Полтавщини — сусідніх регіонів центральної частини України. Для сорочок нашого регіону характерною є брокарівська вишивка — це червоні й чорні кольори та хрестик.

Головні міфи та правда про наш етнічний одяг

Ліцейне життя

В 11-А класі пройшла година спілкування «Головні міфи та правда про наш етнічний одяг». Учні спробували розвінчати міфи про українську вишиванку, які нав'язали нам «совєти» і їхні послідовники - росіяни. Вони дізналися, що вишиванки стала сільським одягом тільки у 18 столітті. До того вишивка була одягом еліти, починаючи з доки Руси, бо є дуже дорогою, чим багатша людина, тим більше вишивки на сорочці. Квіткові орнаменти та вишивка хрестиком виникли лише на початку 20 століття, а українська традиційна вишивка мала геометричні орнаменти із зашифрованою глибокою філософією. Вишивка для одягу, рушників та подушок різниться. Учні обговорили, ще кілька різних міфів та зробили висновки, що вибір та створення вишиванки має ґрунтуватися на знаннях української історії та філософії, щоб не стати «шароварщиною».

Вишиванка як символ національної ідентичності

Ліцейне життя

День української вишиванки – дуже красиве свято. Кожен, хто має вишиту сорочку, з радістю одягає її, щоб продемонструвати унікальність цього справжнього витвору мистецтва, а також помилуватися вишиванками інших. Тематична година, проведена в 11-Б класі, була присвячена короткому екскурсу в історію нашого національного одягу, та символіці, яка віками вкладалася майстринями різних регіонів України у вишивку.

В історії нашого народу були часи, коли національна вишивка допомагала українцям не зламатися, коли вона ставала символом звʼязку з рідною землею. Під час заходу учні дізналися про майстринь, які вишивали у таборах ГУЛАГу та у місцях висилки – сталінський радянський режим жорстоко розправлявся з нашими співвітчизниками на лише за їх політичні погляди, а й просто за те, що вони українці.

У пошуках витончених візерунків

Ліцейне життя

До міжнародного дня вишиванки для учнів 10-Г класу Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату було проведено квест "У пошуках витончених візерунків".

Десятикласники співали пісень, складали пазли з прислів'ями та приказками про вишиванки, досліджували різні символи, техніки та різновиди орнаментів, намагаючись розшифрувати національний код. Використовуючи набуті знання, кожен мав можливість створити власний фрагмент вишивки, який потім об'єднали у єдиний витончений візерунок.

На закінчення заходу влаштували фотосесію у вишиванках.

День вишиванки. Традиції української вишивки

Ліцейне життя

16 травня, в 10-А класі Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату, була проведена тематична година  "День вишиванки. Традиції української вишивки".
Учні переглянули   невеликий історичний екскурс про заснування цього свята, а потім розглянули історію безпосередньо самої вишиванки як українського національного вбрання. Також з'ясували що потрібно для створення автентичної української вишиванки і який тип вишивки притаманний кожному регіону України.

СуперМАНівські ПЕРЕМОГИ!

Навчання / Наша творчість. Науково-дослідницька діяльність.

Прохолодний травень приніс нашому закладу "спекотні" перемоги. 

З 7 по 15 травня 2024 року проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Наші МАНюні, учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату, вибороли 33 перемоги: 6 ПЕРШИХ місць, 8 ДРУГИХ та 19 ТРЕТІХ.Ідентичність української нації

Ліцейне життя

Математичний олімп

Ліцейне життя

З 10 по 13 травня в Київскому національному університеті імені Тараса Шевченка, відбулася VІ Всеукраїнська олімпіада з математики для учнів 5-7 класів імені Юлії Здановської. На олімпіаду з'їхалися 60 юних обдарувань з 20 областей України. Цьогоріч до олімпіади долучилися й учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Кіровоградської обласної ради: Діордіца Артем (5 клас), Хотєєв Владислав (6 клас) та керівник команди Сорока Світлана Миколаївна.

Вишивана моя Україна

Ліцейне життя м.Олександрія

Щирими посмішками, гарним настроєм та яскравими вишиванками був сповнений День вишиванки у Центральноукраїнському науковому ліцеї (м. Олександрія), зокрема, в учнів 10 Б класу, які взяли участь у бібліоміксі «Вишивана моя Україна».

Учні дізналися багато цікавого про українські народні символи – обереги, серед яких вишитий рушник і вишита сорочка. Вони переглянули відео – легенду про вишиванку, взяли участь у вікторині «Про вишиванку з прадавніх часів і до сьогодні». Ліцеїсти зіграли в патріотичне лото «Код української нації», складали пазли  з прислів’ями про вишиванки. А ще кожен з учнів взяв участь у флешмобі «Для мене вишиванка це…».

Програма цього заходу була насичена бібліозупинками: «Вишиванковий шифр», «квітковий розмай», де треба було відгадати значення кольорів, квіткових і рослинних символів на вишиванках. А ще вони впізнавали відомих українців у вишиванках, вставляли пропущені слова у віршах про вишиванку, відгадували назви пісень на цю тематику, зіграли у гру «Правда чи міф». Наостанок учні переглянули відео «Цікаві факти про вишиванку», остаточно закріпивши знання про національну святиню, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і зв'язок багатьох поколінь – вишиванку.

В будущее В прошлое