Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Учнівський парламент гімназії

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Учнівський парламент гімназії


Учнівське самоврядування – це    спосіб організації життя учнівського колективу, залучення учнів до планування, організації контролю та підведення підсумків їх навчальної, трудової, суспільно-громадської діяльності  

 
 


 E-mail: prolisokupg@gmail.com

Нормативна база:


УПГ здійснює свою діяльність у відповідності до Конституції України, Всесвітньої декларації прав дитини, Законів України "Про освіту”, "Про громадські організації”, Статуту гімназії.


Мета УПГ:

формування в учнях почуття господаря гімназії, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

 

Завдання УПГ:

 

- сприяти навчальній та творчій діяльності учнів;

- формувати особистість з глибоко усвідомленою громадянською позицією, ініціативну, здатну приймати нестандартні рішення;

- забезпечувати захист прав та інтересів учнів;

- створювати широке поле можливостей для самореалізації гімназистів в конкретних справах;

- виховувати почуття власної гідності, вчити досягати індивідуальної та суспільної мети.

 

Структура УПГ:

 

Голова учнівського парламенту гімназії

Гетьманець Ольга

 
      


Віце-президент

Кабрера Анжела

        

Педагог-консультант

Французан Н.О.

       


Вибори:

 

Навчальний рік УПГ розпочинає з виборчої кампанії голови учнівського парламенту та голів комісій (1 раз у 2 роки).

Вибори  керівного складу УПГ відбуваються на досить високому рівні. Виборча комісія, яка реєструє заяви кандидатів, складає списки виборців, друкує бюлетені для таємного голосування. 

Кандидатами на голову учнівського парламенту готуються передвиборчі програми, створюються групи підтримки, ведеться агітаційна робота серед виборців. 

У визначений день відбуваються вибори, які проходять організовано, без порушень, майже зі 100% явкою виборців. 

Цього ж дня на загально-гімназійних учнівських зборах голова виборчої комісії оголошує результати виборів та вітає новообраних лідерів з перемогою. Новостворені комісії працюють згідно окремих графіків за річною циклограмою.


Випуск інформаційного вісника «Пролісок», стіннівок та радіогазети:


До календарних та ювілейних дат учні кожного класу готують стіннівки, в яких демонструють власну творчість, художні та поетичні здібності.

Комісія інформації щотижня готує та випускає  радіогазети та щомісячний інформаційний вісник "Пролісок". Робота над ними  сприяє розвитку творчої активності учнів, особистому самовираженню та самоствердженню.

Щомісячний інформаційний вісник "Пролісок" є гордістю УПГ. Над газетою працюють учні, вчителі та працівники технічного центру. В березні 2010 року газета «Пролісок» стала переможцем обласного конкурсу "Шкільна журналістика".


Участь у акціях милосердя:


- до 1 грудня – Дня солідарності з ВІЛ – позитивними людьми;

- "Почуйте всі"- за підтримки Всеукраїнського благодійного  фонду "Серце до серця"- з метою благодійної допомоги  для придбання медичного обладнання для закладів Кіровоградської області;

- вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни.


Наші досягнення:


Грамота Кіровоградського обласного парламенту дітей за активну участь у роботі третьої сесії третього скликання. 2005 – 2006 навчальний рік.

Грамота Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за зайняте ІV місце в конкурсній програмі  "Кращий районний (міський) парламент дітей”. 2007 рік. 

Грамота Кіровоградського обласного парламенту дітей за зайняте четверте місце в програмі «Толерантність у серці моєму» за захист роботи з волонтерського руху гімназії. 2008 рік. 

ІІ місце  в  обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу модель учнівського самоврядування у номінації «Форми учнівського врядування». 

IV місце в  обласному конкурсі-захисті проектів «Рік   учнівського самоврядування: відповідальність, активність, компетентність». 

Подяками Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за участь у конкурсі «Громадянська відповідальность – норма мого життя» . Відзначені роботи Кассової Марії, учениці 9 класу; Манька Євгенія, учня 11-А классу, Потєхіної Інни, учениці 11-В классу.