3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

«Дайте світу шанс …»

Автор: kryvenko від 14-10-2010, 14:48, переглядів: 3 790

0

 

 
«Дайте світу шанс …»    Учениця 10-В класу Сметанська Тетяна 
     

 

«Дайте світу шанс …» Саме під таким гаслом пройшов творчий шлях Джона Леннона – одного з найвидатніших людей ХХ ст., засновника легендарної британської рок-групи «The Beatles», композитора, письменника. Крім своєї музичної діяльності, Леннон був політичним активістом. Свої погляди він висловлював як у піснях, так й у публічних виступах. У знаменитій пісні «Imagine» виражені всі думки Леннона про те, як повинен бути влаштований світ. Леннон проповідував ідеї рівності й братерства людей, миру, волі. Це зробило його іконою хіпі й одним із найвизначніших громадських діячів 1960-1970х років. Взагалі всю творчу діяльність Джона Леннона можна поділити на два періоди: до 1967року і після. До 1967р. –це навчання в школі, де він  розкрив свої творчі здібності – співав у хорі й видавав рукописний журнал, самостійно ілюструючи його. В середині     1950-х, Джон захопився рок-н-ролом і в 1956 році разом зі своїми шкільними друзями заснував группу QuarryMen,  названу на честь школи, у якій усі вони вчилися. Сам Леннон грав в Quarrymen на гітарі.

6 липня 1959 р. Леннон познайомився з Полом Маккартні та прийнявйого до своєї групи. Незабаром Пол Маккартні привів у группу свого друга Джорджа Гаррісона. Після закінчення школи, Джон поступив в Ліверпульський художній коледж. Так у  1959 році з’являється нова назва групи Джона Леннона – Beatles. Потім було піднесення Бітлів, іх світове визнання, гроші, слава, наркотики… Але пройшовши усі ці випробування, Леннон зрозумів, що прагне до чогось більшого, вищого. Тож у 1968 році стосунки в гурті стали напруженими. Альбом AbbeyRoad, що вийшов у 1969, був організований Полом Маккартні i фактично став останнім альбомом Beatles. Отже, у 1970 році з великим тріском, судовою тяганиною і взаємними образами гурт остаточно розпався. Що викликало шок і обурення у його фанатів – світ ще довго не міг з цим змиритися.


 

Але все ж  головною подією в житті Леннона стала зустріч з Йоко Оно, це й ознаменувало початок нового періоду. Хто міг би подумати, що ця ексцентрична художниця так кардинально змінить його життя. Оно –  не висока на зріст, непримітної зовнішності жінка, полонила серце Леннона назавжди. Вони  познайомились в 1966 році, коли Джон зайшов на її виставку в художній галереї «Індіка».  20 березня 1969 року  вони оженилися у Гібралтарі, після одруження Леннон додав «Оно» до свого повного ім'я. Вони мали також і творчі відносини. В1968, за два роки до розпаду Beatles, вийшов перший альбом Джона Леннона й Оно «Unfinished Music No. 1 – Two Virgins». Примітна була обкладинка альбому – на неї була поміщена фотографія повністю голих Леннона і Оно. До 1969 відносяться їх перші публічні політичні акції. Після свого весілля вони відправилися в Амстердам і заявили про те, що проведуть «постільне інтерв'ю». Журналісти, зібралися в готелі, де виявилося, що Леннон і Йоко Оно сидять у ліжку й говорять про мир. Після Амстердаму демонстрація була повторена в Монреалі, де Леннон експромтом склав пісню «Give Peace a Chance», що стала гімном пацифістського руху. 15 грудня 1969 Леннони організували антивоєнний концерт із гаслом «Війна закінчиться, якщо ти захочеш цього».


«Дайте світу шанс …»
 

8 жовтня 1980 року Джон Леннон був убитий психічно неврівноваженим громадянином США Марком Чепменом. Коли він вийшов зі своєї машини, Чепмен, який того ж дня незадовго до убивства взяв у Леннона автограф на обкладинці нового альбому «Double Fantasy», зробив п'ять пострілів йому в спину. Через кілька годин Джон Леннон помер у лікарні. Марк Чепмен відбуває довічне ув'язнення у Нью-Йоркській в'язниці. В той день світ втратив генія, в усіх значеннях  цього слова. Джон Леннон  був людиною з величезною невичерпною енергією, романтиком  в душі. Він був філософом  ХХ ст., прикладом  гуманізму і людяності. Музика Джона Леннона і його дух завжди залишатиметься з нами. У всякому випадку – зі  мною.

 

Цікаві факти:

  - Меморіал «Суничні Поля» перебуває у Центральному Парку Нью-Йорка, неподалік від будинку «Дакота», в якому мешкав Леннон.

  - У жовтні 2000 в Саїтамі, Япония до 60-річчя з дня народження співака відкрили музей Джона Леннона.

  - Ліверпульський аэропорт називається іменем Джона Леннона, слоган аеропорту: «Above Us Only Sky» («Над нами лише небо») – рядок із пісні «Imagine».

  - У Кубі існує парк імені Джона Леннона.

  - У Празі є  Стіна Джона Леннона.

  - Після смерті Леннона Джордж Гаррісон присвятив йому пісню «All Those Years Ago», Пол Маккартні – «Here Today» (з альбому Tug of War, 1982).

  - Фреді Меркюрі написав пісню «Life is real (Song for Lennon)» (1982), присвятивши її Леннону.

  - У Львові є вулиця імені Джона Леннона.

  - Башта у вигляді величезного колодязя, з глибини якого сяє світло – знаходиться в ісландській столиці – Рейк'явік.

  «Дайте світу шанс …»  
 

Матеріали взято з сайтів:  

1) http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%BD_%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0 BD 

2)  http://uk.wikipedia.org/wiki/Beatles

   
   

               

 

Категорія: ---

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.