Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Ліцейне життя » Екскурсія до музею-заповідника "Хутір Надія"

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Екскурсія до музею-заповідника "Хутір Надія"

Автор: Oleksandra від 9-10-2012, 13:20, переглядів: 3 317

0
Екскурсія до музею-заповідника "Хутір Надія"
   
26 вересня 11-Г клас відвідав музей-заповідник «Хутір Надія», де у різний час побували не тільки представники роду Тобілевичів, а й Марко Кропивницький, Михайло Старицький, Марія Заньковецька і багато інших.

Учні дізналися, що садибу закладено в 1871 р. батьком драматурга Карпом Тобілевичем і названо іменем його дружини Надії Тарковської. Згодом І.Карпенко-Карий обирає садибу постійним місцем свого проживання.

Саме тут народжувалися ідеї, засновники професійного театру черпали наснагу і натхнення, знаходили прихисток і розраду. На хуторі, за 29 кілометрів від Єлисаветграда, Карпенко-Карий написав десять драм і комедій. Найвідоміша з них — «Сто тисяч».

А назва з’явилася у хутора після смерті першої дружини Івана Тобілевича. Із восьмирічного віку на хуторі виховувався її молодший брат Олександр, батько відомого російського поета Арсенія Тарковського і дід режисера Андрія Тарковського, який зайняв чільне місце в історії світового кіномистецтва. Народивши сімох дітей, Надія Карлівна померла зовсім молодою — у 30 років. Як розповідає науковий працівник музею Валентина Василівна Тобілевич, Хутір Надія, у його нинішньому вигляді, своїм існуванням має завдячувати онукові Івана Карпенка-Карого Андрію Юрійовичу. Серед тих, хто допомагав йому долати бюрократичні перепони — Максим Рильський, Арсеній Тарковський.

Музей-заповідник офіційно існує вже 56 років, у червні 1969-го, до 100-річчя одруження Івана і Надії відкрили літературний музей. Тоді ж було відкрито і пам’ятник Карпенку-Карому. І лише в 1982-му, до 100-річчя українського театру, остаточно відбудували меморіальний музей.

Одинадцятикласники залишилися задоволені поїздкою та вдячні керівництву гімназії за можливість глибше пізнати історію рідного краю.


Категорія: Ліцейне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.