Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » БІЦ » Журнал "Шкільний бібліотечно-інформаційний центр"

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Журнал "Шкільний бібліотечно-інформаційний центр"

Автор: library від 9-11-2012, 10:15, переглядів: 2 629

0

1. Мета журналу – впровадження в навчальний процес основних рішень і результатів розробки проекту «Інформаційне забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів». Проектом передбачено створення нових форм, засобів та інструментів для накопичення, систематизації, зберігання і використання інформації у навчальному закладі.

2. Головне завдання видання — створення та постійне поповнення упорядкованої інформаційної бази навчальних, методичних документів, які доповнюють навчально-методичний матеріал і спрямовані на розширення та поглиблення знань учнів з конкретних навчальних тем, питань.

3. «Прив’язка» кінцевого інформаційного продукту до навчальних програм, тем, питань стала визначальною особливістю створюваної системи. Це дає

можливість послідовно накопичувати унікальну базу знань, яка стане основою для переходу українських шкіл від знаннєвих до інформаційно-комунікаційних методів навчання, дозволить будувати нову практико-орієнтовану школу.

4. Переважна більшість публікацій спрямовується безпосередньо учням для напрацювання нових методів навчання, які мають допомагати в засвоєнні

навчального матеріалу. Учням і вчителям - предметникам для роботи пропонується нова форма інформаційно-методичних документів — Інформаційні паспорти навчальних тем.

5. Паспорт призначається для формування в учнів системного бачення та опорних знань з конкретної навчальної теми. У ньому подається максимально

повний перелік інформаційних джерел до тами теми, що забезпечує можливість самостійного опрацювання матеріалу, сприяє виробленню творчого індивідуального підходу до навчальної роботи.

6. Вчитель - предметник в Інформаційному паспорті знайде для себе сучасні відомості, передовий досвід і педагогічні доробки, які можуть бути використані для викладу теми.

7. Як правило, журнал надходить до бібліотеки. Якщо бібліотека відсутня, то журнал направляється заступнику директора з навчальної роботи. Він визначає місце зберігання та порядок використання видання.

8. Роз’ємна форма і структура журналу дає змогу бібліотекарю оперативно та з найменшими трудовитратами опрацювати журнал: вилучити Інформаційні паспорти і розкласти їх в окремі зшивачі за навчальними предметами; вилучити компакт-диск і розмістити його в окремому каталожному боксі. Решта журнальних матеріалів (статей) може залишатися в обкладинці журналу або розкладатися у тематичні теки за рішенням бібліотекаря.

9. Упорядкування Інформаційних паспортів за Класифікатором навчальної інформації (КНІ) дозволяє структурувати і деталізувати інформацію до потрібного

рівня. Це спрощує її пошук. Ведення класифікатора здійснюється розробниками, а тому він завжди відповідає динаміці змін в інформаційному середовищі.

10. Журнал береться на облік і зберігається в бібліотеці відповідно до чинної «Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах».

Категорія: БІЦ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.