«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною,
як скрипка для музиканта, як пензель для художника,
ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною»
В.О. Сухомлинський
БІЦ - інформаційно-культурний центр гімназії Кіровоградського Облкомплексу (гімназії-інтернату – школи мистецтв).
Головною метою діяльності є інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання користувачам вільного доступу до вітчизняного і світового інформаційного ресурсу. Крім того, шкільна бібліотека виконує інші бібліотечні функції, зокрема інформаційну, освітню, культурологічну, виховну, організаційну, формування інформаційної культури
Завдання, що стоять перед бiблiотекою, визначаються, насамперед, її участю у навчально-виховному процесi та його успiшному здійсненні.
Головні завдання БІЦ:
- дати дiтям цiлiсний погляд на свiт, виховувати за допомогою книжок духовнiсть, багатство внутрiшнього свiту, надавати допомогу в оволодiннi учнями програмними знаннями, сприяти самоосвiтi, розширювати коло читання учнiв, сприяти формуванню нацiональної самосвiдомостi, громадянському вихованню;
- забезпечити інформаційні потреби користувачів через своєчасне доведення інформації, виховувати та розвивати у читачів культуру читання, потребу до її удосконалення;
- обслуговувати читачів відповідно до їх дiйсних потреб та
запитiв;
- формувати ставлення до бiблiотеки як до невичерпного джерела інформацiї, сприяти розвитку інформаційної культури учнiв та вчителів;
-приділяти увагу роботi з педколективом, сприяти пiдвищенню педмайстерностi;
- впроваджувати інноваційні форми роботи щодо збереження книжкових фондів.
Роздуми про книгу і бібліотеку
Як до живих джерел глибоких,
Ми припадаємо до книг.
П’єм нездоланну правду з них.
Нас поведуть вони у мрію,
Щоб розпізнати суть буття.
Прийдешні нам шляхи відкриють
І стануть школою життя.
Життя людини без книжки неможливе. Впродовж усього життя ми звертаємося до книжок. Люди здавна шанобливо ставилися до них. Народ склав багато прислів’їв та приказок про їх значення у житті людини («Хто багато читає,той багато знає», «Книга вчить, як на світі жить», «Читання - ось краще навчання», «Книга - ключ до знань», «Мудрим ніхто не вродився, а навчився», «Книга - джерело знань», «У Землі супутник –Місяць, у людини - книга».)
Книжки - це вікна, через які душа дивиться у світ. Здавалося б, проста, але насправді дивна річ на землі - це книжка. Немає такої оселі, у якій не було хоча б кількох книжок. Немає такої справи, якої не можна було б зробити, не зазирнувши у книжку! Все життя людини пов’язане з нею. Книжки як і друзі, ідуть поряд із людиною все життя. Із них ми дізнаємося про великі відкриття науки, про зірки і планети, про рослинний і тваринний світ і про все інше. В нашому світі є багато цікавих речей. Ніщо не принесло світу стільки добра, як книжка. За допомогою книжок ми долаємо простір і час, утверджуємо красу і правду, вчимося жити, збагачуємося розумово, морально.
Є вислів: «Скажи мені, з ким ти говориш, і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти».
Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі - це книжки.
Читайте! Хай не буде у вас жодного дня , щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книжки.
Сучасний читач, що працює із книжкою, знайде все цікаве й корисне для себе. А розвиток Інтернету полегшує можливість отримувати додаткову інформацію. Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.
Український мислитель і практик педагогіки В.О.Сухомлинський сказав: «Школа стає справжнім осередком культури лише тоді, коли в ній панують чотири культи: Батьківщини, людини, книжки, рідного слова».
Бібліотечно-інформаційний центр нашої гімназії оснащена сучасними інформаційними технологіями. Шкільна книгозбірня, де читають, навчаються, відкривають нове.
У НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ МОЖНА:
- на абонементі взяти цікаву книгу, журнал, щоб почитати вдома;
- почитати періодику в читальному залі;
- підібрати матеріал до реферату;
- цікаво підготувати домашнє завдання;
- отримати бібліографічну довідку;
- знайти відповідь на питання, які зацікавили;
- попрацювати з енциклопедичними та довідковими виданнями в читальному залі;
- познайомитися з новинками літератури;
- попрацювати на комп’ютері, з використанням мережі Інтернет
- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
і…просто приємно поспілкуватися, а також багато іншого цікавого чекає на вас у бібліотеці.