3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Ласкаво просимо до БІЦ!

Автор: library від 19-09-2012, 11:45, переглядів: 2 083

0

«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною,

як скрипка для музиканта, як пензель для художника,

ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною»

В.О. Сухомлинський

 

БІЦ - інформаційно-культурний центр гімназії Кіровоградського Облкомплексу (гімназії-інтернату – школи мистецтв).

Головною метою діяльності є інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання користувачам вільного доступу до вітчизняного і світового інформаційного ресурсу. Крім того, шкільна бібліотека виконує інші бібліотечні функції, зокрема інформаційну, освітню, культурологічну, виховну, організаційну, формування інформаційної культури

Завдання, що стоять перед бiблiотекою, визначаються, насамперед, її участю у навчально-виховному процесi та його успiшному здійсненні.

Головні завдання БІЦ:

- дати дiтям цiлiсний погляд на свiт, виховувати за допомогою книжок духовнiсть, багатство внутрiшнього свiту, надавати допомогу в оволодiннi учнями програмними знаннями, сприяти самоосвiтi, розширювати коло читання учнiв, сприяти формуванню нацiональної самосвiдомостi, громадянському вихованню;

- забезпечити інформаційні потреби користувачів через своєчасне доведення інформації, виховувати та розвивати у читачів культуру читання, потребу до її удосконалення;

- обслуговувати читачів відповідно до їх дiйсних потреб та

 запитiв;

- формувати ставлення до бiблiотеки як до невичерпного джерела інформацiї, сприяти розвитку інформаційної культури учнiв та вчителів;

-приділяти увагу роботi з педколективом, сприяти пiдвищенню педмайстерностi;

- впроваджувати інноваційні форми роботи щодо збереження книжкових фондів.

 

Роздуми про книгу і бібліотеку

Як до живих джерел глибоких,

Ми припадаємо до книг.

П’єм нездоланну правду з них.

Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття.

Прийдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя.

 

Життя людини без книжки неможливе. Впродовж усього життя ми звертаємося до книжок. Люди здавна шанобливо ставилися до них. Народ склав багато прислів’їв та приказок про їх значення у житті людини («Хто багато читає,той багато знає», «Книга вчить, як на світі жить», «Читання - ось краще навчання», «Книга - ключ до знань», «Мудрим ніхто не вродився, а навчився», «Книга - джерело знань», «У Землі супутник –Місяць, у людини - книга».)

Книжки - це вікна, через які душа дивиться у світ. Здавалося б, проста, але насправді дивна річ на землі - це книжка. Немає такої оселі, у якій не було хоча б кількох книжок. Немає такої справи, якої не можна було б зробити, не зазирнувши у книжку! Все життя людини пов’язане з нею. Книжки як і друзі, ідуть поряд із людиною все життя. Із них ми дізнаємося про великі відкриття науки, про зірки і планети, про рослинний і тваринний світ і про все інше. В нашому світі є багато цікавих речей. Ніщо не принесло світу стільки добра, як книжка. За допомогою книжок ми долаємо простір і час, утверджуємо красу і правду, вчимося жити, збагачуємося розумово, морально.

Є вислів: «Скажи мені, з ким ти говориш, і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти».

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі - це книжки.

Читайте! Хай не буде у вас жодного дня , щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книжки.

Сучасний читач, що працює із книжкою, знайде все цікаве й корисне для себе. А розвиток Інтернету полегшує можливість отримувати додаткову інформацію. Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.

Український мислитель і практик педагогіки В.О.Сухомлинський сказав: «Школа стає справжнім осередком культури лише тоді, коли в ній панують чотири культи: Батьківщини, людини, книжки, рідного слова».

Бібліотечно-інформаційний центр нашої гімназії оснащена сучасними інформаційними технологіями. Шкільна книгозбірня, де читають, навчаються, відкривають нове.

 

У НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ МОЖНА:

 - на абонементі взяти цікаву книгу, журнал, щоб почитати вдома;

- почитати періодику в читальному залі;

- підібрати матеріал до реферату;

- цікаво підготувати домашнє завдання;

- отримати бібліографічну довідку;

- знайти відповідь на питання, які зацікавили;

- попрацювати з енциклопедичними та довідковими виданнями в читальному залі;

- познайомитися з новинками літератури;

- попрацювати на комп’ютері, з використанням мережі Інтернет

- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;

і…просто приємно поспілкуватися, а також багато іншого цікавого чекає на вас у бібліотеці.

Категорія: БІЦ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.