Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » «Сім’я Раєвських в історико-культурному просторі слов’янського світу»

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

«Сім’я Раєвських в історико-культурному просторі слов’янського світу»

Автор: Французан від 22-09-2011, 11:52, переглядів: 2 391

0
«Сім’я Раєвських в історико-культурному просторі слов’янського світу»     

Минулої суботи, 17 вересня, учні 11-В класу в рамках проекту «Сім’я Раєвських в історико-культурному просторі слов’янського світу» з нагоди 240-річчя від дня народження генерала Миколи Миколайовича Раєвського, відвідали історико-культурний заповідник  родини  в селі Розумівка.

Серед  чудових мальовничих краєвидів, прекрасної і величної природи знаходиться краса та гордість Розумівки – Хрестовоздвиженська церква -усипальниця родини Раєвських – памятка архітектури і містобудування загальнодержавного значення. Цю церкву було збудовано в одному з найживописніших місць, що так тішили серце та душу героя Вітчизняної війни 1812 року. Будівництво усипальниці тривало досить довго: з 1833 року по 1855 через його значну  вартість і велося за ініціативи доньки Катерини Миколаївни. Фінансував будівництво декабрист М.Ф.Орлов і частково бойові друзі генерала.У напівпідвальному приміщенні церкви облаштований склеп із чотирма захороненнями. Центральним є поховання генерала від кавалерії М.М.Раєвського (1771-1829), прикрите чавунною плитою з написом: «Он был в Смоленске щит, в Париже меч России», автор епіграфа – декабрист Орлов. Поруч знаходиться захоронення онука генерала  теж Миколи Миколайовича Раєвського (1839-1876), який загинув у Сербії від смертельного поранення в голову. У родовому похованні Раєвських покоїться також прах молодшої доньки генерала фрейліни Софії Миколаївни Раєвської (1806-1881). Біля церкви знайшли свій останній притулок  рідні,близькі друзі та члени родини Бондарева,управляючого маєтками Раєвських.

Після відвідування церкви наш шлях проліг до місцевого краєзнавчого музею, де ми детальніше познайомилися з життям цієї видатної сім`ї та історією села та жителівРозумівки в цілому. Експозиція музею  багата портретами членів родини, духовними спадковими атрибутами сім’ї - родоводом, гербом та іншими цікавими експонатами, пов’язаними з життям родини.

У подальшому в Розумівці планується збудувати грандіозний історико-архітектурний комплекс.

Нам дуже сподобалася поїздка,адже це історія нашої «малої» Батьківщини, яку ми повинні знати, шанувати,гордитися та на прикладах якої повинні вчитися любові до рідного краю.

 

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.