3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Доля пам’ятника воїнам-визволителям

Автор: Французан від 9-10-2012, 08:53, переглядів: 2 396

0
Доля пам’ятника воїнам-визволителям    

Протягом останнього часу жителі Кіровограда з зацікавленістю чекають закінчення реставрації театру корифеїв. Шанувальники сценічного мистецтва мріють отримати повноцінне естетичне задоволення від перегляду вистави в театрі, а не в залі заводу «Червона зірка». Люди, байдужі до театру, очікують появи ще одного гарного та затишного куточка нашого міста.

Але зараз мова про інше. Біля театру в маленькому сквері стоїть пам’ятник воїнам-визволителям Кіровограда від німецько-фашистської окупації. На сьогоднішній день цей невеликий монумент у досить занедбаному стані, і навіть не всі жителі міста знають про його існування. Не знають вони й того, що це одна з найцінніших пам’яток історії. Цей монумент – перший в Україні пам’ятник воїнам Великої Вітчизняної, його копія стоїть на могилі генерала Єфремова в Росії у Тверській області.

Наш пам’ятник був відлитий робітниками заводу «Червона зірка», ймовірно, з німецьких снарядів. Його було встановлено в травні 1944 на тому ж місці, де він і зараз. Тоді тут була могила радянських солдат, які загинули під час боїв за звільнення Кіровограда. У 1955 р. прах загиблих було перенесено на Вали, а пам’ятник залишився.

Тепер, за планом реконструкції театральної площі, його повинні перенести на територію меморіального комплексу на фортечних валах… Мабуть, дійсно, територія біля театру буде гарною, але важливо частину історії нашого міста ми втратимо назавжди…

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.