3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Визволення Кіровограда

Автор: dend від 16-01-2012, 10:50, переглядів: 2 518

0
Визволення Кіровограда    

Тематична класна година «Чи знаю я, як у роки Великої Вітчизняної війни звільняли моє місто?», проведена у 9-му класі, була присвячена 68-й річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

Два важких воєнних роки, чотири місяці і два дні тривала окупація нашого рідного міста з 5-го серпня 1941 по 8 січня 1944 року.

5 січня 1944 року почалася  Кіровоградська  наступальна  операція військ 2-го Українського фронту, в якій брали участь 550 тис. радянських воїнів. Безпосередньо місто визволяли з’єднання 5-ї гвардійської армії під командуванням генерал-лейтенанта О. Жадова (його іменем названо одну з міських вулиць), 7-ї гвардійської армії генерал-полковника М. Шумилова, 5-ї гвардійської танкової армії генерал-полковника П. Ротмістрова (воєначальник, удостоєний звання Почесного громадянина м.Кіровограда).

Ніякі слова вдячності не здатні вмістити і передати те, що відчував кожен, хто дочекався визволителів у нашому холодному, голодному і зруйнованому місті. 36465 воїнів, партизанів, підпільників загинули при визволенні обласного центру. Імена багатьох із них викарбувано на стелах і гранітних плитах Меморіального кладовища на Фортечних валах.

Наша велика дяка і низький уклін всім, хто густо полив кров’ю і солдатським потом кіровоградський чорнозем, усім, хто пішов далі на захід і хто знайшов вічний притулок на нашій землі.

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.