3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Вивчаємо історію нашого міста

Автор: Французан від 1-10-2012, 10:02, переглядів: 2 549

0
Вивчаємо історію нашого міста    

Теплими осінніми днями дуже приємно гуляти по місту. На початку навчального року учні 10-Б класу відправились у подорож головними вулицями Кіровограда, міста з багатим та цікавим минулим.  Ми дізнались, що раніше Кіровоград називався Єлисаветградом, але не на честь імператриці Єлизавети Петрівни, а на честь її покровительки – Святої Єлисавети. Саме тому правильна назва міста – Єлисаветград, а не Єлизаветград.

Спочатку ми пройшлись затишною вулицею, яка має назву Дворцова. На цій вулиці знаходиться наша гімназія. Споруда гімназії є визначною пам’яткою архітектури межі ХІХ – ХХ ст. Вона побудована за проектом Якова Васильовича Паученка, дядька знаменитого художника Олександра Осмьоркіна. Далі ми відвідали центральну площу ім. Кірова, яка раніше (ХVШ- ХІХст.) була міським бульваром. На площі стоїть пам’ятник людині, на честь якої місто назвали  Кіровоградом – діячу революції 1917 Сергію Кірову. Наступна наша зупинка була біля величної монументальної споруди міської ради. Ми дізналися, що до 1944 року на її місці стояв Успенський собор, архітектурна пам`ятка 1813 року. Цей собор входив до переліку 14-ти найкращих культурних споруд Російської імперії. Сумно, що ми зможемо побачити його лише на старих фотографіях. Біля міської ради знаходиться пам`ятник найпопулярнішому міському голові за всю історію Єлисаветграда – Кіровограда О. М. Пашутіну. Він перебував на посаді міського голови 28 років, його життєвим кредо було: «Служіння громаді повинне стати метою життя». Ці слова викарбувані на підніжжі пам’ятника.

Сфотографувавшись біля легендарного міського голови, ми без зупинки пройшли Великою Перспективною до фортеці Св. Єлисавети. Збираючись на екскурсію, ми ознайомились з історією зведення фортеці та переглянули супутникові фотографії її сучасного вигляду. Ми були здивовані, коли побачили, що навіть зараз фортеця зберегла форму зірки, незважаючи на те, що вже пройшло більше ніж 250 років. Перебуваючи на території фортеці, ми дізнавались про видатних людей, діяльність яких була пов’язана з її історією, та вшанували пам’ять радянських воїнів, які загинули у боях за Кіровогдад  під час Великої Вітчизняної війни.

Ця подорож залишила чималий відбиток у нашій пам`яті та стала першою сторінкою вивчення історії міста, яке протягом двох років нашого перебування в гімназії, мабуть, стане рідним для нас.

Категорія: Ліцейне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.