3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 
 

Традиції і краса Великодня

Автор: melnyk від 1-05-2024, 14:15, переглядів: 68

0

Тематична виставка «Традиції і краса Великодня», оформлена у шкільній бібліотеці ліцею (м. Олександрія)  допоможе учням дізнатися багато нового про найголовніше християнське свято – Великдень, а також - пригадати про родинні традиції його святкування, про символіку писанок. До уваги ліцеїстів також великодні приказки, прислів’я та повір’я.

За допомогою літератури, представленої на полицях, учні зможуть підготувати до свята великодні сувеніри для своїх рідних, а також на заготовлених тут листівках написати вітання та подяку нашим захисникам.

Категорія: Новини

 

Великодні традиції українців

Автор: melnyk від 1-05-2024, 14:13, переглядів: 81

0

Великдень ‒ головне свято у календарі православних християн. До нього ставляться з особливим трепетом і готуються заздалегідь. Святкування Великодня в Україні стало темою виховної години, яку підготували учні 10-А класу (м.Олександрія).

Під час виховної години ліцеїсти отримали багато цікавої інформації про традиції та значення свята для різних регіонів України, пригадали чим особливий тиждень перед Великоднем, розглянули символіку та техніку виготовлення писанок, їхнє місце у народних обрядах. Також присутні поділилися родинними традиціями підготовки до свята.

Нехай Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у наші оселі перемогу, злагоду та світлу радість!

Категорія: Новини

 

Народознавчий калейдоскоп «Магія великодніх свят»

Автор: melnyk від 1-05-2024, 13:43, переглядів: 65

0

Великдень є одним з найшанованішим святом серед українців. Цього дня більшість родин прагнуть зібратися разом і почастувати за святковим столом.

 Але, чи всі знають, чому православні християни і католики відзначають цей день у різні дати, які традиції святкування у різних країнах? Або, яка паска в Україні була найбільшою, де виготовили найбільшу писанку, хто зібрав найбільший великодній кошик, які символи нашої держави склали із пасок? З`ясувати відповіді на ці та багато інших питань змогли учні 10 - В класу (м. Олександрія) разом зі шкільним бібліотекарем під час народознавчого калейдоскопу «Магія великодніх свят». Діти також взяли участь у вікторині, яка допомогла їм дізнатися найбільш цікаві звичаї, традиції та символи великоднього свята. А ще їм стало відомо, що цьогоріч у Кропивницькому пройшов модний показ, на якому був представлений одяг місцевих дизайнерів з вишивкою, що перенесена з традиційних для Кіровоградської області писанок. Учні також дізналися, що означають різні кольори та орнаменти на писанках. До всього, вони взяли участь у різноманітних іграх та конкурсах:  «Чия крашанка довше крутиться», «Краще великоднє яйце», «Пасхальна естафета», «Перегони яєць»,  «Великодній стіл» та ін.

Оскільки на Великдень більшість наших військових перебуватиме на захисті нашого життя, учні, на знак пошани і подяки їм, підготували вітальні листівки.

Категорія: Новини

 

Великодня благодійна акція

Автор: melnyk від 30-04-2024, 11:45, переглядів: 70

0

29.04.2024 в Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Ідея та організація ярмарку належить учнівському самоврядуванню. Проведення таких заходів стало вже доброю  благодійною традицією в закладі. 

Учні 11-Б класу (м.Олександрія) на зібрані кошти закупили панчохи, сухі душі та вологі серветки. Також взяли активну участь у благодійній лотереї, метою якої був збір коштів на ремонт техніки наших воїнів.

Категорія: Новини

 

Великодній ярмарок на допомогу Збройним Силам України

Автор: melnyk від 30-04-2024, 11:17, переглядів: 78

0

29 квітня в Центральноукраїнському науковому ліцеї – інтернат в Олександрії відбувся черговий ярмарок на допомогу Збройним Силам України. Цього разу він був приурочений великому релігійному християнському святу - Великодню. Протягом попереднього тижня ліцеїсти готувалися до цієї благодійної акції, що має допомогти нашим захисникам перемогти ворога - агресора, що нищить нашу країну, вбиває її мешканців… 

Разом із активною підтримкою батьків ліцеїсти привезли з дому різноманітну власну випічку-смаколики: паски, кекси, вертуни, печиво, пиріжки, млинці, пироги, торти, тістечка, напої... Вишуканим великоднім столом був стіл учнів 10-А класу. Різноманіття власної випічки імбирних пряників від мами, учениці Аліни Шалаєвої, - Яни демонструвало її великий художній смак, талант творити в мініатюрах звірят, квітки... До речі, учні цього класу зібрали найбільшу кількість грошей на потреби ЗСУ – 4657 грн. Учні 11-Б класу підійшли до акції креативно: зібрали кошти в сумі 700 грн. та закупили необхідні санітарно-гігієнічні засоби на суму 2000 грн. Активну участь у ярмарку брали учні 10-Б класу, котрі наторгували 3123 грн., учні 9-го класу - 2720 грн. Наприклад, учні 10- В класу, найменший по чисельності клас, внесли свій вагомий вклад у благодійну справу, зібравши 1635 грн., учні 8-го класу – зібрали 1362 грн., 50 коп. Учні 11-А класу внесли до загального збору зібрані ними від проданого – 1322 грн. Усього було зібрано 15520 грн. І це за одну годину роботи ярмарку. 

 На підсумковій лінійці заступник директора з навчальної роботи В.Я.Литовка подякувала усім учням за їх активну участь у благодійній акції, та їх батьків за громадянську позицію, які вчергове серйозно віднеслися до справи загального вкладу в перемогу над ненаситним, лютим ворогом.     







 

Категорія: Новини

 

Ліцеїсти вчилися володіти знаннями та навичками з домедичної допомоги

Автор: melnyk від 29-04-2024, 10:46, переглядів: 59

0
У сучасному світі, де небезпеки можуть чатувати на кожному кроці, володіння знаннями та навичками з домедичної допомоги стає не просто корисною, а й життєво необхідним досвідом. Особливо гостро ця потреба відчувається у небезпечних умовах, де вміння надати першу допомогу може стати вирішальним фактором для порятунку життя.
Днями учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату в Олександрії мали чудову можливість не лише розширити, а й практично застосувати свої знання та вміння з домедичної допомоги під час змагального практикуму.
На початку заходу ліцеїсти познайомилися з мобільним симулятором LifesaverSIM. Цей інноваційний інструмент використовує ігровий формат, щоб допомогти виробити навички, що рятують життя. Завдяки реалістичним сценаріям та інтерактивному геймплею, учні можуть на власному досвіді відчути себе у ролі рятувальників, приймаючи важливі рішення та виконуючи дії, необхідні для надання першої допомоги у різних ситуаціях.
Після віртуального занурення у світ домедичної допомоги на ліцеїстів чекали практичні випробування. Під пильним наглядом досвідченої медичної сестри вони вдосконалювали свої навички накладання турнікетів, адже вміння зупинити кровотечу може стати ключовим для порятунку життя у разі травми.
Наступним етапом практикуму стали змагання з накладання різних видів бинтових пов’язок. Цей конкурс не лише дозволив ліцеїстам продемонструвати свої знання практично, а й сприяв розвитку таких важливих навичок як-от: швидкість, координація та уважність до деталей.
Змагальний практикум з домедичної допомоги став не лише захоплюючим та пізнавальним заходом, а й цінним досвідом для всіх учасників. Ліцеїсти не лише розширили свої знання та закріпити їх на практиці, а й глибше усвідомили важливість володіння цією життєво необхідною навичкою.
Дякуємо вчителю біології Валентині Федорівні Скоморох за організацію цінного досвіду для старшокласників!



                                                                                                                                                      



























Категорія: Новини

 

Доторкнутися до частини життя безпілотника

Автор: melnyk від 29-04-2024, 08:26, переглядів: 69

0

Математика супроводжує БПЛА протягом усього циклу його існування: від моменту, коли конструктор планує створення і креслення деталей, і до моменту фінішування. І саме сьогодні, 23 квітня, командам 8-11 класів Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Олександрії було запропоновано торкнутися частини життя безпілотника, що використовує математичні обрахунки. При цьому говорили про основні елементи у конструкції дрона; якості, що пливають на політ апарата та радіогоризонт; розглянули вплив погодних умов на планування польоту; говорили про екіпаж та важливість його підготовки до роботи з БПЛА.
Командам було запропоновано різноманітні завдання:
  обчислення подовження крила БПЛА, що впливає на аеродинамічну якість літака;
  визначення середньої аеродинамічної хорда крила та діапазону центрування літального апарата;
  визначення необхідних даних для планування радіогоризонту;
  задача на можливість подолання смуги РЕБ ворога, за відомим розташуванням БПЛА та наземної станції керування;
  розрахунок швидкості та відстані, які долають дрони за певних погодних умов;
  визначення температури повітря, для якої можливий безпечний виліт дрона (без замерзання) у холодну пору року;
  задача на розрахунок кількості води, потрібної оператору БПЛА, що заступає на добове чергування;
  визначення часу, який потрібен кулі для подолання відстані з метою ураження БПЛА противника.
У підсумку зазначили, що елементарні математичні дії та логічні міркування здатні допомогти екіпажу у плануванні, підготовці, вдалому виконанні завдання за допомогою БПЛА, а відтак пришвидшити нашу перемогу.
Подяка Тетяні Леонідівні Мірошниченко за цікаві та змістовні завдання, які допомогли учням зрозуміти, як математика використовується в роботі з БПЛА. 

Категорія: Новини

 

"Чорнобиль - рана України"

Автор: melnyk від 27-04-2024, 22:02, переглядів: 69

0

Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це нестерпний біль.

Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. 

У 8 класі (м.Олександрія) був проведений урок пам'яті "Чорнобиль - рана України".

Захід був присвячений мужнім та самовідданим людям, подвигу яких ми завдячуємо своїм життям. Цим уроком виражені слова подяки та пошани всім ліквідаторам за їх мужність та самопожертву.

Під час уроку ліцеїсти переглянули відео про ту страшну трагедію, яке їх вразило до глибини душі.

Прослухали спогад-інтерв'ю ліквідатора Чорнобильської трагедії, який розповів про ті страшні часи у його житті. Розповів про друзів та товаришів, з якими ліквідовував наслідки трагедії та втратив, але вони залишилися в його серці назавжди.

Ліцеїсти підготували інформацію "16 маловідомих фактів про Чорнобиль".

Урок закінчився віршем "На Чорнобиль журавлі летіли..." та хвилиною мовчання.

Категорія: Новини

 

"Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять"

Автор: melnyk від 27-04-2024, 21:54, переглядів: 54

0

До 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф учні 9-го класу Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату (м.Олександрія) провели тематичний захід за темою «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять.». Учні обговорили  найбільшу за всю історію ядерної енергетики катастрофу, її масштаби, важкість наслідків для нашої планети та героїзм ліквідаторів, які врятували мільйони життів громадян ціною власного. Хмара радіоактивного пилу зачепила Україну, білорусь, рф та частину Європи. Після аварії 8,5 млн. людей було опромінено, 100 тис. людей було евакуйовано, 500 тис. померли. Це страшні цифри, за якими стоять зруйновані долі та втрачені життя.


Категорія: Новини

 

Пам'ять про подвиг житиме вічно!

Автор: melnyk від 27-04-2024, 09:12, переглядів: 79

0

Цьогоріч, як і щороку, 26 квітня ми вшановуємо відважних ліквідаторів, які, на щастя, поруч із нами, і в скорботі низько вклоняємося пам'яті тих, хто пішов за межу вічності. 

Саме цього дня ліцеїсти 11-А класу (м.Олександрія) провели годину пам`яті «Біль Чорнобиля». Учні розповідали про трагічні події Чорнобильської катастрофи. Згадали перших ліквідаторів. Заочно здійснили подорож до Чорнобиля. Поділилися своїми думками і враженнями від почутого. Під час проведення заходу акцентувалася увага на тому, що Чорнобильська катастрофа – це не лише велика трагедія, але й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Вічна шана загиблим…Пам'ять про  подвиг житиме вічно!

Щира вдячність ліквідаторам!













Категорія: Новини

 

"Чорнобиль...Трагедія...Пам`ять..."

Автор: melnyk від 25-04-2024, 16:22, переглядів: 74

0

З метою виховання почуття поваги і пам`яті до трагічних сторінок історїі України, 24 квітня в 11- Б класі ( м.Олександрія) була проведена відеогодина на тему: "Чорнобиль...Трагедія...Пам`ять..." Учні переглянули та обговорили відеоролики, фрагменти документальних фільмів про подію 1986 року, про причини та наслідки чорнобильської трагедії, що і досі хвилюють світову спільноту у боротьбі з онкозахворюваннями,що стали можливими внаслідок розпаду радіоактивних ізотопів. Хвилиною мовчання вшанували пам`ять тих, хто брав участь 38 років тому в подоланні чорнобильського лиха, хто ціною власного життя подарував майбутнє всьому людству - життя!

Категорія: Новини

 

Біль Чорнобиля

Автор: melnyk від 25-04-2024, 15:51, переглядів: 64

0

У квітні 2024 року виповнюється 38 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, а її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. Чорнобильська катастрофа - екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС у ніч на 26 квітня 1986 року. 

Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в довкілля викинуто велику кількість радіаоктивних речовин. Учні 11- А класу (м.Олександрія) під час виховної години дізналися, що і досі проблема аварії не ліквідована, що її наслідки відчувають на собі сотні тисяч громадян України, і не тільки, від розпаду радіоактивних елементів, що спричиняють тяжкі хвороби - онкозахворювання. Тому, людям нашої планети треба оберігати навколишнє природне середовище, що дає нам можливість жити...    

Категорія: Новини

 

Чорнобиль – це пам'ять, це наш нестерпний біль

Автор: melnyk від 25-04-2024, 08:38, переглядів: 69

0

24.04.24 під час проведення виховної години, учні 9 класу (м.Олександрія) пригадали трагічні події весни 1986 року, вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Чорнобиль…Минуло 38 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, що сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує силу волі та віри, відвагу людини, здатність до самопожертви заради життя. Це був смертельний бій, з якого хлопці вийшли переможцями. 28 чоловік двох пожежних караулів затулили собою не тільки станцію, Україну, а й Європу. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною - життям людей. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти навколишній світ!

 

 

 


Категорія: Новини

 

"УКРАЇНСЬКІ ЕКОМРІЇ"

Автор: melnyk від 24-04-2024, 10:54, переглядів: 69

0

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це день - нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Учні 10-Б класу (м.Олександрія) постійно дбають про збереження навколишнього середовища: збирають макулатуру, пластикові пляшки, батарейки для подальшої переробки. А сьогодні, у День Землі, було проведено українознавчу гру «Українські екомрії», у ході якої, ще раз переконалися, що дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища – важливий крок у збереженні планети.


Категорія: Новини

 
Назад Вперед