3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Творчість наших учнів

Автор: yulua від 17-10-2012, 09:16, переглядів: 8 840

0
Творчість наших учнів    

Нещодавно учні 7 класу розглядали на уроках світової літератури фольклорні та літературні балади. За баладою Й.К.Ф. Міллера був проведений відкритий урок. Учні багато дізнались про самого поета, про події, які відбуваються в творі. А найважливіше – учні вчилися аналізувати літературну баладу та висловлювати свої думки, які перекликаються з авторським задумом. Цікавим виявилось також домашнє завдання – написати твір-мініатюру тему: «Відображення загальнолюдських цінностей у баладі Й.К.Ф.Шіллера «Рукавичка».  Вашій увазі пропонується один з кращих творів. (Г.В.Якимчук)


Лук’яненко Влад, 7 клас. Твір-мініатюра на тему: «Відображення загальнолюдських цінностей у баладі Й.К.Ф.Шіллера «Рукавичка»

Які гарні старовинні балади! Читаючи їх, уявляєш лицарські турніри, лицарів у обладунках, прекрасних дам, для яких співали балади молоді співаки з лютнями… Кожна балада – це маленька розповідь про життя, про велике кохання або геройський вчинок. Балада – не тільки красива розповідь, у ній завжди є мораль, яку читач має знайти сам.

Такою є балада великого німецького поета Фрідріха Міллера «Рукавичка». Це історія про молодого лицаря, який жив за часів французького короля Франциска. Міллер змальовує жорстокі забави Середньовіччя, коли королівський двір розважався, споглядаючи, як дикі звірі розривають один одного. Лев, тигр, леопарди – страшні хижаки, випущені на арену для втіхи пихатого дворянства.

Щоб похизуватися перед усім королівським двором коханням прекрасного юнака, одна з придворних дам впустила рукавичку на арену до диких звірів. Безсердечна красуня Кунігунда зажадала від свого лицаря, якого звали Делорж, щоб він підняв та повернув рукавичку, якщо він по-справжньому закоханий в неї. Делорж був сміливим  лицарем, він пішов до страшних звірів і підняв рукавичку. Навіть звірі відчули його внутрішню силу і не наважилися напасти на нього. Делорж повернув рукавичку красуні, але кинувши їй в обличчя, не потребуючи нагороди.

Балада Міллера не тільки про кохання. Середньовічні лицарі йшли на ризик і смерть заради свого короля, віри, прекрасної дами. Вони гинули у хрестових походах, у кровавих війнах. Людське життя коштувало у ті часи недорого. Тому Міллер розповідає легенду про лицаря Делоржа та його даму серця, щоб читач зрозумів: не можна грати зі смертю, платити чужим життям заради особистої примхи. Кохання до людини – це насамперед бажання бачити її живою, здоровою та щасливою.

Треба завжди думати, як позначиться твоя поведінка на іншій людині. Чи не загрожує вона життю твого друга, сусіда? Треба берегти життя один одного, тоді світ навкруг нас буде безпечним для всіх. Життя – це найбільша цінність на землі!

Категорія: Наша творчість. Література

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.