З 18 квітня почався тиждень безпеки життєдіяльності "Цивільна оборона - добрі знання, швидка дія, право на життя"
З усіх стихійних лих природного характеру найбільш вірогідними для нашої області можуть бути паводки, лісові пожежі, штормові вітри, грози та градобій.
Особливості фізико-географічних умов на території Кіровоградської області, наявність розвиненої промисловості, у тому числі з небезпечними видами виробництва, значної кількості транспортних комунікацій, а також стан виробничого, житлово-комунального фонду і водопровідно-каналізаційного господарства та рівень соціально-економічного розвитку в цілому створюють постійно високий рівень техногенної та природної небезпеки. За останні п’ять років в області зареєстровано більше 7 тисяч надзвичайних ситуацій, від наслідків яких загинуло близько тисячі осіб. Загальна сума збитків, нанесених за вказаний період господарському комплексу області перевищує 100 млн. грн. За даними показниками Кіровоградська область входить до переліку областей України, території яких віднесені до показників з підвищеним ризиком виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Характерними для області є техногенні аварії на інженерних комунікаціях життєзабезпечення (мережах водопостачання та водовідведення, тепло- та енергозабезпечення), магістральних трубопроводах, залізниці та інших об’єктах, особливо потенційно небезпечних. В області зареєстровано 368 потенційно небезпечних об’єктів, з них - 178 – підвищеної небезпеки.
Кожного дня нас підстерігають різноманітні непередбачувані ситуації. І в більшості випадків ми сподіваємося на власні сили. А що робити, коли не працює телефон автомат, не можете дочекатися громадського транспорту, вулицями блукають тварини, ви опинилися в центрі натовпу, який іноді стає небезпечнішим стихійного лиха або аварії, які його створили. ?.. і таких "коли" можна перелічити безліч.
“УВАГА ВСІМ!” – це головний сигнал цивільної оборони.
Подається включенням сирен, а також інших сигнальних засобів, для привернення уваги населення в екстремальних випадках.
Почувши цей сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення Управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста (району).
На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.
Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).
Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Технологічне, екологічне та природне становище України рік від року стає складнішим, зростає його негативний вплив на населення та навколишнє середовище., тому необхідно пам’ятати - правила безпеки – правила життя.