Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Відвідування виставки робіт художньої вишивки В. В. Мунтян-Тищенко учнями 10-Б класу

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Відвідування виставки робіт художньої вишивки В. В. Мунтян-Тищенко учнями 10-Б класу

Автор: Французан від 7-11-2012, 15:37, переглядів: 2 024

0
Відвідування виставки робіт художньої вишивки В. В. Мунтян-Тищенко учнями 10-Б класу    

Здавна рушник є невід’ємною частиною самобутньої культури українського народу.

Ми побачили виставку робіт художньої вишивки талановитої жінки, цікавої людини  - майстрині Валентини Василівни Мунтян-Тищенко. Вона своїми руками творить дива. Її вироби не залишають нікого байдужими. Рушники, полотна, панно-дивовижні витвори, які випромінюють добро та тепло. Валентина Василівна розповіла нам цікаву історію про виникнення вишивки на території України: французький дослідник, коли вивчав історію України, використовував хрестики для позначення території. Також ми почули від неї розповідь про випадок, який довів, що рушник – це набагато більше, аніж традиційний атрибут українського побуту: коли під час ІІ світової війни фашисти просувались вглиб території нашої країни, жінки в одному селі за вечір вишили три рушники і повісили на хрест біля кладовища. Вороги не насмілились зупинитись у цьому селі, обминули його, нікому не нашкодивши. Дійсно, вишитий рушник є надійним оберегом українців.

Валентина Василівна вишиває хрестиком та гладдю. Майстриня сама вигадує узори та малює ескізи для своїх робіт.

Валентина Василівна розповіла нам не лише про свої роботи, а й про родину та інші свої захоплення. Всі члени її сім’ї були наділені талантом. Її дідусь був художником і саме він прищепив любов маленької дівчинки до мистецтва. А бабуся змалку вчила її в’язати та вишивати. Одну роботу Валентина Василівна виконує близько двох місяців. Майстриня вкладає всю свою душу у свої витвори мистецтва. Також  вона в’яже гачком  фантастично красиві блузи і шалі. Ці роботи дійсно нікого не можуть залишити байдужим.

Данілова Л., Набока М., Третяк О.

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.