Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Ліцейне життя » Класна година «Корифеї українського театру» у 10-В класі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Класна година «Корифеї українського театру» у 10-В класі

Автор: Французан від 1-10-2012, 10:07, переглядів: 3 426

0
Класна година «Корифеї українського театру» у 10-В класі    

У 10-В класі була проведена класна година «Корифеї українського театру», під час якої ми познайомилися з біографіями українських акторів, які були засновниками першого українського професійного театру в Єлисаветграді.
27 жовтня 2012 року виповнюється 130 років зі дня заснування першого українського професійного театру, засновником якого був Марко Лукич Кропивницький. Розпочалася історія театру корифеїв саме в Єлисаветграді з вистави «Наталка Полтавка», яка була поставлена українською мовою.
Корифеями українського професійного театру називають: М.Л.Кропивницького, М.К.Заньковецьку, М.Старицького, П.Саксаганського, І.Карпенко-Карого(І.Тобілевич), М.Садовську-Барілотті, М.Садовського та М.Затиркевич-Карпинську, тому що саме на них тримався професійний театр.

Учні нашого класу підготували цікаву інформацію про акторів. Першою виступила Катерина Чеботарь, познайомила нас з творчістю Івана Карпенко-Карого. Вона розповіла нам про його дитинство, родину та акторську діяльність.

Ольга Орінко у своїй розповіді висвітлила цікаві факти життя свого земляка Марка Лукича Кропивницького.
Про  велику українську актрису Марію Заньковецьку розповіла Гуйван Анастасія. Більш детально вона зупинилась на акторській діяльності актриси.
Про Ганну Затиркевич-Карпинську ми дізналися від Руденко Анастасії, яка розповіла про ролі та акторську майстерність цієї талановитої, характерної актриси, яка все своє життя віддала тільки театру.
Про Панаса Саксаганського нам більш детально повідала Будун Вікторія. Вона ознайомила з його життєвим шляхом та його акторським талантом.
Про засновника української трупи – Михайла Старицького, нам дуже цікаву інформацію повідомила Ракун Анастасія.
На останок Доценко Олена поділилася захоплюючими фактами із життя Миколи Садовського.
Усі учні 10-В класу з цікавістю слухали невеличкі повідомлення про наших земляків – корифеїв першого українського професійного театру. Всім класна година дуже сподобалася, в майбутньому плануємо відвідати щойно реконструйований театр імені М.Кропивницького. Виносимо подяку учням, які підготували презентації та інформацію про корифеїв театру, а також нашому класному керівникові Подгорній Наталії Авимівні, яка поділилася з нами більш детальними фактами з життя наших земляків.

Категорія: Ліцейне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.