17 квітня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася панельна дискусія «Дезінформація у сучасному світі: європейський досвід», в рамках проєктів «Євроджитал: медіаграмотність та цифрова реальність» євроклубу «Астра» та «Євротренди: думаємо глобально – діємо локально» - Ради євроклубів Кіровоградщини.
Зібрались експерти, журналісти, активісти, вчителі та учні 11-Г та 10-Г класів Центральноукраїнського наукового ліцею — усі, кому не байдуже, як цифрова інформація впливає на наше життя, задля глибшого розуміння сучасних викликів у сфері дезінформації та спільного пошуку ефективних шляхів протидії.
До обговорення долучилися партнери проєкту «Євроджитал: медіаграмотність та цифрова реальність» з Кіровоградської, Дніпропетровської, Волинської та Харківської областей.
Учасники панельної дискусії наголошували на тому, що дезінформація сьогодні є не просто інформаційною проблемою, а реальною загрозою демократичному розвитку, суспільній безпеці та глобальній стабільності. Присутні та ті, хто долучився до зустрічі онлайн, мали змогу поділитися експертними думками щодо механізмів поширення фейків, інформаційних маніпуляцій, ролі критичного мислення й цифрової грамотності у сучасному світі.
Особливу цінність дискусії надала експертна думка спікерів:
• Тетяна Іванова (Академія української преси) — поділилася корисними інструментами для виявлення фейків і наголосила на важливості критичного мислення.
• Павло Лісніченко (ІМІ) — розповів про інформаційну війну та механізми протидії фейковим джерелам.
• Таміла Делюрман («Гречка») — поділилася кейсами локальних інформаційних атак і викликами регіональних медіа.
• Ольга Берлін та Олена Арутюнян, координаторки євроклубів, — розповіли про європейські підходи до медіаосвіти, значення шкільних ініціатив та роль молоді у формуванні цифрової культури.
Не оминули й тему штучного інтелекту — обговорили як його потенціал, так і ризики поширення дезінформації в епоху deepfake і алгоритмів.
А завершили подію інтерактивно — квізом «Правда та неправда про взаємовідносини України та Європи», який провела Посол європейської молоді Дар’я Панова. Найактивніші учасники отримали подарунки!
Захід було проведено за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні»