З метою ознайомлення учнів з деталями повномасштабного вторгнення росії на територію незалежної та суверенної України й початком визволення захоплених територій у 10-В класі була проведена тематична година: «Річниця визволення українських земель від рашистської навали».
Учні Ананьєв Андрій та Копієвський Павло підготували змістовну презентацію та продемонстрували фрагменти відео з кадрами окупації та визволення міст.
Разом з класним керівником учні розповіли про Бучу, Ірпінь, Гостомель та багато інших міст, які вдалося деокупувати нашими безстрашними ЗСУ. Наприкінці березня росіяни залишили Ірпінь та Бучу, 1 квітня туди зайшли ЗСУ, а за ними –українські та іноземні журналісти, екс-прем’єр-міністр Велико Британії Борис Джонсон, канцлер Німеччини Олаф Шольц…
У Бучі були знайдені перші масові захоронення, а саме могили, куди скидали і прикопували закатованих мирних жителів, і де ідентифікували останки 422 людей. Численні журналістські розслідування довели, що російські солдати розстрілювали людей за підозри в співпраці з українською армією, або і просто так. Вважається, що в передмістях Києва загинуло понад 1000 людей.
Жорсткі бої йшли за стратегічний аеропорт у Гостомелі. Місто стало однією з найгарячіших точок російсько-української війни. У результаті бомбардування було повністю знищено Ан-225 "Мрія" - найважчий авілайнер у світі. Також був пошкоджений АН-124 “Руслан”.
Коли наші героїчні ЗСУ звільнили північні регіони, відкрилася повна правда про те, що несе із собою росія : це катівні, розстріли, знущання, ґвалтування, мародерство….
Цивілізований світ впевнено став на бік України. Про це свідчить потужна підтримка нашої держави міжнародним співтовариством , а також визнання міжнародною спільнотою того факту, що сьогодні Україна стоїть на захисті єдиної, демократичної Європи, її цивілізованих цінностей.