2 вересня в 11 класі була проведена інформаційно - тематична година, присвячена 67-річчю від дня народження Володимира Панченка, українського літературного критика, видатного письменника, автора відомих статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, професора Національного університету «Києво - Могилянська академія», доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України.
Володимир Євгенович народився в селі Демидівка Одеської області, але кропивничани називають його своїм земляком, адже у нашому місті він прожив 17 років. В Кропивницькому він відбувся як громадський діяч і політик.
«Він був особливою людиною: завжди усміхнений і водночас стійкий», - сказав його колега по «ЛітАкценту» письменник Михайло Слабошпицький, - знав справжню ціну літературі і культурі загалом. Як ніхто розумів, що «культурний щит» захищає країну більше, аніж армія. Він був представником справжньої еліти, яка зберігає, розвиває і передає наступним поколінням те, що з часом лише набирає цінності».
У численних книгах і публікаціях Володимир Євгенович багато уваги приділяв видатним особистостям – літераторам , театральним і громадським діячам, чиє життя було пов’язане з нашим містом і краєм: Івану Карпенку-Карому, Марку Кропивницькому, Володимиру Винниченку, Євгену Маланюку, Євгену Чикаленку та ін. Панченко був одним з ініціатором створення міського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого. Учні класу ознайомились з книжкою «Сонячний годинник», яку письменник подарував нашому класному керівнику Подгорній Н.А. Незважаючи на тяжку хворобу, останні роки видалися для нього «неймовірно продуктивними»: видано дві книжки: «Сонячний годинник», «Повість про Миколу Зерова», яка стала однією з найвидатніших праць в Україні.