9 листопада, День української писемності та мови, - свято, яке було встановлене указом президентаУкраїни в 1997 році на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янськоїписемностіКирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова.
Мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.
4 листопада учнями 11-А класу було проведено відкриту тематичну лінійку, присвячену цьому важливому святу. Метою заходу було поглибити знання учнів відомостями про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; виховувати любов і повагу до рідного слова.
Гімназисти мали змогу переглянути український народний танець «Ішло дівча лучками» у виконанні учнів 11-А класу, послухати декламування поезії відомих українських поетів, дізнатися більше про створення та історію перших видів писемності, згадати сумнозвісні трагічні сторінки нашої мови, а також разом заспівати пісню «Мова єднання».
Тож результатом заходу стало усвідомлення учнями того, що українська мова ввібрала в себе все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найблагородніше, найпоетичніше і найболючіше, а наше завдання – оберігати її як зіницю ока і передати наступному поколінню, як найбільший скарб.