Осінь – чарівна пора, завжди дарує людям радість, щастя, але, багата ще й осінь на Всеукраїнські свята. Одне з них ми святкуємо 9 листопада – День української писемності та мови.
Це свято було встановлено в нашій країні 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця. Книжкова справа стала змістом його життя.
Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість минулих літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. «Повість минулих літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.
Тому, щоб увіковічити пам’ять про цей день учні 9 класу провели відриту лінійку до Дня української писемності та мови. Усі були у захваті від побаченого. Вражали легкі жарти та унікальний колорит думок.
Кінцевий результат був неочікуваним та пробираючим до сліз. У кожного патріота незалежної України повинно було тьохнути у серці срібною ниточкою, котра б розбудила почуття. Цей захід робився для того, щоб привернути увагу до історії української книги, культури учнів та молодіж, котрі у наш час не раз забувають про патріотичні відчуття до Батьківщини.
Врешті-решт ми прийшли до багатьох висновків:
По-перше, мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу. Людина, втрачає свою мову - неповноцінна, вона другорядна в порівнянні з носієм рідної мовиНетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.
Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.
Тому, як щирі українці ми пропонуємо підтримувати та насичувати українську мову, культуру, історію новими фактами, відкриттями. Та не забувати, що все ж таки найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, жива схованка людського духу, багата скарбниця, в яку народ складає все своє життя, свій розум, досвід, почування та сподіванки…