Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Відкритий захід до Дня української писемності та мови

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Відкритий захід до Дня української писемності та мови

Автор: Joker_13 від 19-11-2012, 10:22, переглядів: 4 650

0
Відкритий захід до Дня української писемності та мови    
   
Відкритий захід до Дня української писемності та мови  

Осінь – чарівна пора, завжди дарує людям радість, щастя, але, багата ще й осінь на Всеукраїнські свята. Одне з них ми святкуємо 9  листопада – День української писемності та мови.

Це свято було встановлено в нашій країні 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця. Книжкова  справа стала змістом його життя.

Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість минулих літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. «Повість минулих літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

Тому, щоб увіковічити пам’ять про цей день учні 9 класу провели відриту лінійку до Дня української писемності та мови. Усі були у захваті від побаченого. Вражали легкі жарти та унікальний колорит думок.

Кінцевий результат був неочікуваним та пробираючим до сліз. У кожного патріота незалежної України повинно було тьохнути у серці срібною ниточкою, котра б розбудила почуття. Цей захід робився для того, щоб привернути увагу до історії української книги, культури учнів та молодіж, котрі у наш час не раз забувають про патріотичні відчуття до Батьківщини.
Врешті-решт ми прийшли до багатьох висновків:

По-перше, мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу. Людина, втрачає свою мову - неповноцінна, вона другорядна в порівнянні з носієм рідної мовиНетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.

Відкритий захід до Дня української писемності та мови

         Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.

         Тому, як щирі українці ми пропонуємо підтримувати та насичувати українську мову, культуру, історію новими фактами, відкриттями. Та не забувати, що все ж таки найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, жива схованка людського духу, багата скарбниця, в яку  народ складає все своє життя, свій розум, досвід, почування та сподіванки…

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.