Зокрема, у Департаменті кіберполіції повідомили, що фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити», можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх членів таких груп на особистих сторінках розміщені відео або малюнки з літаючими китами. Особами, які організували цю систему, відпрацьовано чіткий алгоритм дій. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в онлайн-режимі. Відеозаписи в подальшому продаються в Інтернет або в Darknet
У Департаменті кіберполіції повідомили, що вже виявили одну з таких групп. До неї входили 209 користувачів з України. У поліції зауважують, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж зазверненнями правоохоронних органів або користувачів. У разі наявності фактів про небезпечні групи, не залишайтеся байдужими, а допоможіть дітям. Звертайтеся за порадою чи допомогою до вчителів, психологів, поліцейських.
У разі виявлення підозрілих спільнот співробітники департаменту просять негайно повідомляти про такі випадки до кіберполіції за номером гарячої лінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (у робочі дні), чи за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій виявлена група.
Нaчaльник пoлiцiї Кiрoвoгрaдщини Сергiй Кoндрaшенко звернувся до жителів області, звернув увагу батьків бути уважнішими устосунках з своїми дітьми. Зокрема він зазначив: «Хoч нa Кiрoвoгрaдщинi ця прoблемa, нa щaстя, не нaбулa мaсoвoгo рoзпoвсюдження, тa ввaжaю, щo крaще пoпередити, aнiж пoтiм бoрoтися з нaслiдкaми».
Бережіть своє життя, будьте уважними та небайдужими до свого здоров’я та своїх однолітків.
Практичний психолог Якимчук Г.В.