Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Ліцейне життя » Конференція «Справедливість чи милосердя?» у 10-Б класі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Конференція «Справедливість чи милосердя?» у 10-Б класі

Автор: Французан від 11-04-2013, 09:11, переглядів: 2 492

0
Конференція «Справедливість чи милосердя?» у 10-Б класі    
   
Конференція «Справедливість чи милосердя?» у 10-Б класі  

У 10-Б класі пройшла конференція з елементами дискусії «Справедливість чи милосердя?».

За місяць до проведення заходу учням класу було запропоновано відповісти на питання анкети:

- Що таке справедливість?

- Що таке милосердя?

- Яка моральна категорія, на вашу думку, вища?

Результати анкетування в 10-Б класі були такими: 16 учнів вважають важливішою категорію справедливості, 8 – милосердя, 7 – ці дві моральні категорії не можуть існувати одна без одної (приблизно такі ж результати і в 10-А та 10-Г, які також були опитані). Таким чином утворилося три групи, кожна з яких отримала наступні завдання. Група учнів «За справедливість» підготувала повідомлення про справедливість як моральну категорію та представила історію її розвитку з часів давньогрецької цивілізації до сьогодення. Виявляється, поняття справедливості змінювалось разом з розвитком людського суспільства: якщо, наприклад, в рабовласницькому суспільстві нерівність прав представників різних соціальних класів вважалась цілком справедливою, то на більш пізніх історичних етапах ситуація змінилась. Справедливими стали вважатись умови, за яких кожен член суспільства мав рівні права на самореалізацію.

Цікавою є також етимологія слова українського та російського слова справедливість у порівнянні з походженням цього  слова у західноєвропейських мовах. Українське слово «справедливість» походить від слова «правда», яке співзвучне зі словом «праведність», тобто означає «правий той, що поступає «правильно»».

А от в європейських мовах, «справедливість» походить від лат. «justitia», що означало його зв'язок з юридичним законом. Таким чином, поняття справедливості європейськими народами усвідомлюється ними як  категорія розуму. Тож розуміння цього поняття західноєвропейськими народами та слов’янами – дещо різне і навіть спонукає нас до роздумів про відмінності в нашій ментальності.

Головним завданням групи була доповідь «Ми - за справедливість», провідною тезою якої стало твердження, що милосердя необхідне там, де немає справедливості. Представники групи висловили думку, що часто проявити милосердя в окремому випадку набагато легше, аніж домагатися справедливості. Домогтись справедливості – набагато важливіше, тому що тоді буде набагато менше ситуацій, в яких люди потребуватимуть милосердя.

Важко з цим не погодитись, але представники групи «Ми – за ми милосердя» зазначили, що навіть найсправедливіше суспільство завжди вимагатиме проявів милосердя: людина може бути нещасною і потребувати співчуття не лише через порушення справедливості. Протягом життя ми втрачаємо близьких людей, іноді не знаходимо з ними спільної мови, страждаємо через неможливість самореалізації тощо. Також вони звернули увагу на те, що, на відміну від справедливості, категорії, з приводу розуміння якої можуть виникнути різні думки, категорія милосердя є незмінною протягом усієї історії розвитку людської цивілізації.

Категорія: Ліцейне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.