Музеї ― це культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.
Основними напрямами музейної діяльності є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, робота з охорони пам’яток.
Сьогодні ми пропонуємо вам познайомитися з музеями Києва через всесвітню мережу Інтернет. За допомогою веб-посилань ви зможете потрапити на сайти музеїв, познайомитися з їх специфікою, графіком роботи і навіть замовити екскурсію.
1. Перекинути місток із минулого у сьогодення допоможе сайт
Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://kplavra.kiev.ua/. — Назва з екрана.
Сайт містить новини, екcкурстури, сторінки історії заповідника. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформацією про конференції, що відбуваються в заповіднику, переглянути фотогалерею.
2. Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 років» [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://warmuseum.kiev.ua/. — Назва з екрана.
Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить із пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.
3. Про державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури, пов’язаних із історією та традиціями козацько-гетьманської доби — музей Гетьманства ― на сайті:
Музей Гетьманства [Електронний ресурс] . ― Режим доступу: http://getman-museum.kiev.ua/. — Назва з екрана.
4. Якщо ви ще не знаєте про музей Івана Гончара, то сайт музею розповість про історію створення центру та його засновників, познайомить із колекціями та музейними виданнями.
Музей Івана Гончара [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://honchar.org.ua. — Назва з екрана.
5. Національний заповідник «Софія Київська» [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://nzsk.org.ua/ukr/generai/intro. — Назва з екрана.
На сайті представлено інформацію про історію та діяльність заповідника, висвітлюється наукова робота, конференції, публікації. Можна довідатися про реставраційні роботи та виставки. Подано контактну інформацію та анонси.
6. Про розвиток медицини в Україні зі стародавніх часів до наших днів ви дізнаєтеся, відвідавши Національний музей медицини України. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами. А дізнатися про роботу музею зможете за допомогою цього сайту:
Національний музей медицини України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.histomed.kiev.ua/ . — Назва з екрана.
7. Національний художній музей України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://namu.kiev.uа/. — Назва з екрана.
Сайт знайомить з історією музею, його колекціями та виданнями. Відвідувачі можуть довідатися про програми, які діють в музеї. Ознайомитися з анонсами виставок, переглянути виставки, що діють, та архів. Подано контактну інформацію, дані про партнерів музею.
Музеї подібні до книжок: такі, як Лувр, Ермітаж, Прадо, скидаються на багатотомні зібрання, інші ― присвячені певній людині, важливій події, окремій галузі знання ― подібні до окремих томів. Проте, великі чи малі, вони мають одну спільну рису ― сюди людина приходить поповнити свої знання, збагатити уявлення про минуле, перекинути місток із сьогодення в майбутнє. Сподіваємося, що наш огляд допоможе вам у цьому.