3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Інтелект

Автор: dend від 8-04-2010, 12:31, переглядів: 3 435

0
 
 
Сучасний етап розвитку України значно загострив проблему формування інтелектуальної культури, яка посідає значне місце в структурі духовної культури особистості. Інтелектуальна культура нації є гарантом економічної стабільності держави, її духовності, авторитету на міжнародній арені. Вона органічно пов'язана з професійною компетентністю, яка є необхідною передумовою економічного, політичного і соціального розвитку будь-якого цивілізованого суспільства.

Найбільш дієвим, змістовним, а головне – цікавим і невимушеним – є застосування в позакласній роботі інтелектуальних ігор. Ігри-вікторини, стратегії, подорожі, спортивні та телевізійні, комбіновані - ці форми проведення інтелектуальних ігор можуть бути різноманітними. Елементи змагань, що містяться в іграх, сприяють розвитку здібностей творчого мислення, залучають учнів до активного життя. Відповідаючи на запитання, розв'язуючи ребуси, кросворди, учні поступово починають складати власні головоломки, питання до ігор, що сприяє розвиткові пам'яті, уваги, кмітливості, учні вчаться самостійно працювати з літературою, аналізувати та систематизувати отримані дані, робити висновки.

Інтелектуальні ігри емоційні, колективні за своєю суттю, вчать слухати інших, розвивають уміння коректно висловлювати свої думки, переживати за інших членів команди.
Саме на це і розрахований проект «Інтелект» (куратор Берлін О.А.), який сприяє формуванню гнучкості, краси і нестандартності мислення, необхідні для успішного вирішення навчальних і життєвих проблем.

Мета проекту – навчання учнів прийомам i навичкам гри "Що? Де? Коли?" (i суміжних з нею iгop), розвиток ерудиції, логіки, фантазії, навчання зібраності, вміння приймати рішення в критичних ситуаціях, прищеплення любові до роботи з книжкою та іншими джерелами знань. У зв'язку з цим найперше завдання  побудувати роботу так, щоб учні не тільки кожний раз дізнавалися щось нове i корисне для себе, але з інтересом грали.

Найвдалішою реалізацію проекту «Інтелект» можна вважати участь у фіналі обласного чемпіонату з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» команди учнів 10-х класів, підготовка та участь в якому тривала протягом 2008-2009 навчального року. В рамках проекту були проведені чемпіонат гімназії з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», гра «Брейн-ринг» між 10-Б та 11-Б класами та інтелектуальна гра «Калейдоскоп» тощо.

Категорія: ---

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.