3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТАНЦЮ

Автор: skrypnyk від 29-04-2024, 13:06, переглядів: 110

0

ВІТАЄМО ВСІХ ПРИЧЕТНИХ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ТАНЦЮ!!!

ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА МОЖЛИВІСТЬ ТАНЦЮВАТИ УКРАЇНСЬКЕ!!!

Категорія: Ансамбль "Пролісок"

 

Ліцеїсти вчилися володіти знаннями та навичками з домедичної допомоги

Автор: melnyk від 29-04-2024, 10:46, переглядів: 90

0
У сучасному світі, де небезпеки можуть чатувати на кожному кроці, володіння знаннями та навичками з домедичної допомоги стає не просто корисною, а й життєво необхідним досвідом. Особливо гостро ця потреба відчувається у небезпечних умовах, де вміння надати першу допомогу може стати вирішальним фактором для порятунку життя.
Днями учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату в Олександрії мали чудову можливість не лише розширити, а й практично застосувати свої знання та вміння з домедичної допомоги під час змагального практикуму.
На початку заходу ліцеїсти познайомилися з мобільним симулятором LifesaverSIM. Цей інноваційний інструмент використовує ігровий формат, щоб допомогти виробити навички, що рятують життя. Завдяки реалістичним сценаріям та інтерактивному геймплею, учні можуть на власному досвіді відчути себе у ролі рятувальників, приймаючи важливі рішення та виконуючи дії, необхідні для надання першої допомоги у різних ситуаціях.
Після віртуального занурення у світ домедичної допомоги на ліцеїстів чекали практичні випробування. Під пильним наглядом досвідченої медичної сестри вони вдосконалювали свої навички накладання турнікетів, адже вміння зупинити кровотечу може стати ключовим для порятунку життя у разі травми.
Наступним етапом практикуму стали змагання з накладання різних видів бинтових пов’язок. Цей конкурс не лише дозволив ліцеїстам продемонструвати свої знання практично, а й сприяв розвитку таких важливих навичок як-от: швидкість, координація та уважність до деталей.
Змагальний практикум з домедичної допомоги став не лише захоплюючим та пізнавальним заходом, а й цінним досвідом для всіх учасників. Ліцеїсти не лише розширили свої знання та закріпити їх на практиці, а й глибше усвідомили важливість володіння цією життєво необхідною навичкою.
Дякуємо вчителю біології Валентині Федорівні Скоморох за організацію цінного досвіду для старшокласників!



                                                                                                                                                      



























Категорія: Новини

 

Доторкнутися до частини життя безпілотника

Автор: melnyk від 29-04-2024, 08:26, переглядів: 99

0

Математика супроводжує БПЛА протягом усього циклу його існування: від моменту, коли конструктор планує створення і креслення деталей, і до моменту фінішування. І саме сьогодні, 23 квітня, командам 8-11 класів Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Олександрії було запропоновано торкнутися частини життя безпілотника, що використовує математичні обрахунки. При цьому говорили про основні елементи у конструкції дрона; якості, що пливають на політ апарата та радіогоризонт; розглянули вплив погодних умов на планування польоту; говорили про екіпаж та важливість його підготовки до роботи з БПЛА.
Командам було запропоновано різноманітні завдання:
  обчислення подовження крила БПЛА, що впливає на аеродинамічну якість літака;
  визначення середньої аеродинамічної хорда крила та діапазону центрування літального апарата;
  визначення необхідних даних для планування радіогоризонту;
  задача на можливість подолання смуги РЕБ ворога, за відомим розташуванням БПЛА та наземної станції керування;
  розрахунок швидкості та відстані, які долають дрони за певних погодних умов;
  визначення температури повітря, для якої можливий безпечний виліт дрона (без замерзання) у холодну пору року;
  задача на розрахунок кількості води, потрібної оператору БПЛА, що заступає на добове чергування;
  визначення часу, який потрібен кулі для подолання відстані з метою ураження БПЛА противника.
У підсумку зазначили, що елементарні математичні дії та логічні міркування здатні допомогти екіпажу у плануванні, підготовці, вдалому виконанні завдання за допомогою БПЛА, а відтак пришвидшити нашу перемогу.
Подяка Тетяні Леонідівні Мірошниченко за цікаві та змістовні завдання, які допомогли учням зрозуміти, як математика використовується в роботі з БПЛА. 

Категорія: Новини

 

Чорнобильська АЕС під час рашистської окупації

Автор: feanen від 29-04-2024, 08:10, переглядів: 87

0

26 квітня ми завжди згадуємо як як день страшної трагедії, згубні екологічні наслідки якої не можна було подолати за 38 років, які пройшли з того часу. Втрачені ж та понівечені життя людей, понівечений пласт унікальної культури поліщуків назавжди залишаться трагічною сторінкою нашої національної культури. Це беззаперечні факти, зрозумілі кожному українцю.

Але ж два роки тому, коли росія здійснила військовий напад на нашу країну і в перший день захопила АЕС. До цього історія не знала ще випадків, коли військовим шляхом встановлюється контроль над такого роду об'єктом, а у міжнародному праві навіть гіпотетично не прописувалися такі ситуації.

Категорія: Ліцейне життя