28 листопада в 10-Г класі опрацьовуючи матеріали з теми «Розвиток морально-духовних цінностей особистості» була проведена конференція на тему «Григорій Сковорода. Світогляд та філософія».
Чим же ця людина зацікавила учнів?
Розвиток духовної культури українського народу нерозривно пов’язаний з іменем великого філософа, педагога, поета і письменника Григорія Сковороди. Його діяльність припадає на другу половину XVIII століття. Він виступає з протестом проти світу, в якому панують жорстокі порядки, соціальна нерівність, ганебні пристрасті. Сковорода таврує можновладців, пройнятих жадобою наживи та владолюбністю. Світ зла у нього досить конкретизований, його носіями він вважає поміщиків, глитаїв, здирників, панство, духівництво.
Розвиток особистості Сковороди – це сходження від простої критики і заперечення існуючого суспільства до формування певного філософського вчення, що складалося зі систематизованих та всебічно обгрунтованих поглядів і принципів. Від літературних творів у вигляді віршів та епіграм, висміюючих державний лад і притаманні йому недоліки, Григорій Сковорода з часом переходить до складання філософських притч, діалогів та творів, де замислюється не над конкретними, а над вселенськими проблемами. Його цікавлять морально-етичні, естетичні принципи, питання педагогіки та виховання всебічно розвиненої і високоморальної особистості. Крім того, філософ звертається до питання побудови світу та сенсу людського життя і щастя.
Григорій Савич Сковорода - український мислитель і просвітитель, поет і музикант, спосіб життя якого перебував у повній гармонії з його вченням.
Щоб зрозуміти філософські погляди Григорія Сковороди, учні (Чуніхіна Катерина, Бренюк Тетяна, Куделя Катерина, Медяник Поліна, Хорольська Карина, Рітченко Лілія, Ященко Михайло, Желізняк Анастасія) детально прослідкувати життєвий шлях та процес становлення і формування його як великого філософа та літератора, що залишив помітний слід в історії українського народу. В учнів була можливість почути думки та листи просвітителя, з якими ознайомив Сергій Залєвський у ролі Григорія Савича. А у чому заключається істинне щастя у житті розповіли подорожні Плоткін Володимир, Співачевський Володимир, Дірксен Артем та Колєснік Вадим (трактат «Розмова п’яти подорожніх про істинне щастя у житті»).
Наприкінці конференції учні висловили думку, що український філософ і поет Григорій Сковорода – приклад цілісності серця, розуму і вчинку. Його творча спадщина актуальна в усі часи, оскільки закликає до добра, гуманізму і співчуття знедоленим; вчить, як людина може морально і духовно вдосконалитись.