17 лютого в 11-Г класі була проведена бесіда-презентація на тему "Трагедія Дебальцевого", присвячена подіям в боях за Дебальцівський плацдарм.
Учні пригадали, що 18 лютого 2015 року, після тривалої оборони Дебальцевого українські військові залишили місто. У січні-лютому 2015 року відбулася головна битва між українською армією та російсько-терористичними військами.
Ставлення до результатів та причин відходу у безпосередніх учасників та військового командування кардинально протилежні. Якщо начальник Генерального штабу ЗСУ називає виведення підрозділів «однією з найуспішніших операцій української армії», то військові, яким довелось прориватися з міста, описуючи ті події, нерідко вживають словосполучення «Дебальцевський котел».
Безпосередньо в район Дебальцевського виступу у лютому 2015 року російсько-терористичні війська стягнули понад 19 тис. осіб, яким протистояли 13 тис. українських військових. Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником.
Саме значні втрати, нанесені агресору, примусили його відмовитися від подальших наступальних дій. За даними Генерального штабу ЗСУ під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня по 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За ведення бойових дій в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців.
Учні переглянули ролик ВВС про останнього пацієнта з "котла". Була висловлена думка, що таке жахіття лякає вже на екрані, а уявити собі ці події в реальному житті дуже важко.