У 10-Б класі відбулась бесіда з елементами повідомлення, присвячена битві за Дніпро.
Якщо вважати битву за Дніпро однією операцією, то жертви перевищать найкривавішу військову операцію людства – битву під Сталінградом. На сьогодні День визволення Києва від німецько-фашистських загарбників уважається офіційним святом.
Загалом битва за Дніпро тривала з серпня по грудень 1943 року, ставши однією з наймасштабніших операцій у світовій історії. Ми дізналися, що у боях було задіяно близько чотирьох мільйонів людей з обох сторін. Лінія фронту становила приблизно 1 400 км, загальні втрати (убиті, поранені і полонені) складають від 1 до 2,7 млн. людей.
Особливо зручним для оборони був правий берег Дніпра, значно вищий за лівий. До кінця вересня тут була створена розвинута в інженерному плані, розгалужена, насичена протитанковими та протипіхотними засобами оборона. Звільнення Лівобережної України та форсування Дніпра було важливим військово-політичним завданням для очолюваної Сталіним Ставки верховного головнокомандування СРСР.
Битва за Дніпро тривала чотири місяці, ставши однією з наймасштабніших операцій світової історії. На нашу думку, людство повинне пам’ятати знакові події в історії свого народу, адже, саме завдяки тим мільйонам жертв, які полягли, захищаючи свій край, ми є у цьому світі. І хто знає, чи здатні були б на такий подвиг наші сучасники?...