22 січня в 11-Г класі була проведена виховна година-презентація, тема якого «Соборність України – завдання на всі часи». Розмова йшла про основні етапи розвитку української соборності, державотворчі пошуки українського народу та про принцип суверенітету як визначальної основи державотворення. Вся інформація супроводжувалася відео- та фото- презентаціями.
Під час заходу були розглянуті наступні питання: ідеї соборності України в княжу добу; державотворчі пошуки XVII ст.; злуки ЗУНР та УНР; завершення формування території України; проблеми кордонів сучасної України.
Ідея єдності й соборності батьківських земель, так само, як і ідеї незалежності й державного суверенітету сильної централізованої влади, є головним змістом державницької ідеології будь-якого народу. Ідея соборності України як держави бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Слово «суверенітет» походить від слова «суверен» - той, що має всю повноту влади, отже, є незалежним від будь-яких сил і обставин.
Отже, сьогодні, пройшовши складний шлях визвольних змагань, українці мають робити практичні висновки. В історії нашого народу були значні досягнення, а наявний потенціал дозволяє сподіватися на гідне місце у світі. Соборність суспільства й держави повинні не лише усвідомлюватися як визначальні цінності, а й служити їх розвитку. Відзначаючи День Соборності України, ми повинні врахувати уроки минулого, які переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України.