«Здається, недоля ще в купелі благословила Україну,
кидаючи її з одних чужоземних обіймів у інші…
Стікаючи ріками крові, Україна не скорилася».
23 січня 2012 року у 10-Г класі відбувся «круглий стіл» на тему: «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
Учні були поділені на підгрупи, які представляли різні професії. На зборах були присутні учителі, бібліотекарі, краєзнавці, члени громадських організацій, представники ЗМІ. Кожна організація ознайомила учасників «круглого столу» із історичними передумовами формування української державності, які, власне, на її переконання, торували шлях до здобуття Україною соборності.
Зокрема, група учителів зазначала, що ідея соборності бере свій початок ще від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Упродовж віків її практичним втіленням переймались українські гетьмани, а у XIII - початку XX століть, коли українські землі були поділені між сусідніми державами, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів.
Група бібліотекарів зосередила увагу учасників заходу на діяльності перших державних структур відродженої України – Українській Центральній Раді та Генеральному секретаріаті періоду української революції, а також у деталях зупинилась на історичних передумовах та особливостях проголошення Акта Злуки.
Інші учасники засідання висловлювались про актуальність ідеї соборності в умовах сьогодення. Розмірковуючи про те, що ж повчального несе в собі День соборності для сучасних і майбутніх українців, учителі, зокрема, зазначили: «Ми можемо мати різні політичні погляди, по-різному оцінювати ситуацію в державі, все ж – у жодному разі предметом суперечок не можуть бути питання соборності».
Тема соборності торкнулась серця чи не кожного учасника заходу, що викликало жваву дискусію, адже усі ми живемо на українській землі, без якої просто нічого не варті.