9 листопада 2018 року була проведена тематична година , присвячена Дню української писемності. День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Всі ми розуміємо чому саме приурочено таке торжество. Але не всі знають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності". Але і зараз продовжуються дослідження історії української писемності. Є варіант, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.
Найдавніший рукопис , який дійшов до наших днів – «Остромирове Євангеліє»(1057), що був створений в Києві за часів князювання Ізяслава. Рукопис виконаний на 294 пергаментних аркушах у 2 стовпчики. Заголовні літери та ініціали виконані позолотою.
Засновником нової української літератури вважається Котляревський І. П. Його поема «Енеїда» стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою.
Наостанок, учениці класу Гирич О., Петренко А., Худіна Є. та Соколова А. зачитали поезії Т.Шевченка, О.Олеся, І.Малковича, Г.Гейне( в перекладі українською «Лорелей»).
Худіна Є.
10-В