Дейнека А. та Лозін В. підготували змістовну інформацію та презентацію, яка допомогла розкрити тему заходу. В'ячеслав Чорновіл започаткував Національно-визвольний рух в Україні разом з шістдесятниками І.Світличним, І.Дзюбою, Є.Сверстюком, В.Стусом, А.Горською, Л.Танюком та ін. В.Чорновіл був одним з найяскравіших організаторів та активістів дисидентського руху, що в 60-ті – 70-ті роки протистояв тоталітарному режимові, виступав за відродження України, її мови, культури, духовності, державного суверенітету.
Наприкінці червня 1988р. В.Чорновіл стає ініціатором та натхненником створення Української Гельсінської спілки (першої в Україні опозиційної політичної партії), сформулював її основні програмні положення. На парламентських виборах 1998 року, очолюваний ним Народний Рух України, займає друге місце. У ситуації гострої організаційної кризи у березні 1999 року у Києві відбувся другий етап дев'ятого з'їзду, який підтвердив повноваження В'ячеслава Чорновола як Голови Руху.
Життя В’ячеслава Чорновола було насичене різними подіями, які пов’язані з його політичною діяльністю. На виборах 1991 року В.Чорновіл був кандидатом у Президенти України, де посів 2 місце. З 1992 року і до смерті – голова Народного Руху України. Дуже загадковою була його загибель. Соратники В.Чорновола та його син Тарас Чорновіл, патріотично налаштована громадськість вважають його загибель політичним убивством напередодні майбутніх президентських виборів.