Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Щасливої дороги у Країну Знань, новачки!

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Щасливої дороги у Країну Знань, новачки!

Автор: yulua від 11-09-2013, 08:37, переглядів: 2 170

0
Щасливої дороги у Країну Знань, новачки!Ось і пролетів перший тиждень навчання! Яким він став для наших новачків? Наче вчора вони дізнались, що за результатами тестування стали гімназистами… Вони – це наші нові друзі, учні 5-го та 10-х класів. 

Тепер у новостворених класах відбувається зближення, формуються нові колективи. 5 клас – це період переходу від дитячого до підліткового віку. Тому у дітей можуть бути різні труднощі. Слід врахувати ще й адаптацію до навчання в нових умовах, коли дитина не лише змінила одну-єдину вчительку на багатьох нових педагогів, але й саме місце навчання. Слід звернути увагу на такі особливості психічного розвитку дитини: відбуваються зміни у психіці дитини; перебудовуються сформовані раніше поняття; на перше місце виступає спілкування, що не завжди позитивно впливає на навчальну діяльність; інтерес до навчання проявляється тоді, коли дитина усвідомлює необхідність у знаннях. 

Особливо важко учням 10-х класів. У старшокласників відбувається перехід до юнацького віку, коли вони усвідомлюють свою професійну спрямованість, переконання, життєві цінності. Кожний з них уже сформувався як особистість у своїх школах, де вони були лідерами в своїх класах. А наша гімназія створила всі умови для подальшого всебічного розвитку особистості та здобування нових знань, що допоможуть обрати майбутню професію.

В перші дні осені в 10-х класах було проведено тренінги «Будьмо знайомі!»  з метою розкрити свої особливості, можливості та враховувати їх у навчальній діяльності і допомогти зблизитися й стати одним цілим колективом, покращити адаптацію кожної особистості до навчання в умовах комплексу.

Учні з захопленням розповідали про свої уподобання, бажання, життєві ідеали. Кожний з них виявився небайдужим до рідного краю, свого оточення, своєї родини, до нових однокласників. Всі висловили думку, побажання стати справжнім дружнім колективом.

У період адаптації батькам і педагогам потрібно допомогти дітям навчитися самостійно здобувати знання, користуватися додатковою літературою, довідниками, словниками, навчальними програмами на комп’ютерних сайтах  та відеокасетах. А найголовніше ­– це  свідоме ставлення  учнів до сприйняття особливостей навчання у нашому Храмі Науки й Мистецтва.

         Успіхів вам, новачки!

                                                                                                                                       Практичний психолог Якимчук Г. В.

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.