Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Психологія » Створення позитивного психоемоційного клімату в колективі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Створення позитивного психоемоційного клімату в колективі

Автор: kryvenko від 9-09-2011, 14:46, переглядів: 3 939

0

 

 

Створення позитивного психоемоційного клімату в колективі

    

Інформація психолога

Створення позитивного психоемоційного клімату в колективі

     Шкільні роки – вагома частина життя дитини, і тому важливо, щоб вона була наповнена не тільки радістю пізнання нового, але й  щастям спілкування, напруженої праці й наполегливої творчості.

     Психологічний супровід – це процес постійної, систематичної підтримки дітей та дорослих, який має вплив на розвиток таких соціально важливих навичок, впевненість у собі. Толерантність по відношенню до інших, критичність, самовдосконалення у складній ситуації та життєва компетентність особистості взагалі.

    Тренінги спілкування «Знайомство», які були проведені в новостворених   10-х класах, спрямовані на допомогу адаптуватися до нових умов навчання, прискорення створення класного колективу, розкриття особистих інтересів та прагнень учнів.

   
     Характеризуючи умови життєдіяльності групи чи колективу, найчастіше використовують терміни: соціально-психологічний клімат, психолого-педагогічний клімат. Отже, створення здорового, оптимального, позитивного клімату в колективі – необхідна умова для розкриття творчого потенціалу особистості, повноцінного здорового способу життя, становлення психічного і фізичного здоров’я. Здоровий психологічний клімат створює умови духовного комфорту особистості, спокою, успіху в навчанні та вихованні.

     З учнями новостворених класів на тренінгу  були проведені вправи, що сприяють зближенню, взаємодопомозі. В метафоричній формі діти проявили себе здібними, здатними до нових випробувань.

      Учні з захопленням розповідали про свої уподобання, бажання, життєві ідеали. Кожний з них виявився небайдужим до рідного краю, свого оточення, своєї родини, до нових однокласників. Всі висловили думку, що готові при необхідності надати і прийняти допомогу друзів у важку хвилину чи розділити з ними радість.

       У період адаптації батькам і педагогам потрібно допомогти дітям навчитися самостійно здобувати знання, користуватися додатковою літературою, довідниками, словниками, навчальними програмами на комп’ютерних сайтах  та відеокасетах. А головне  - свідоме ставлення  учнів до сприйняття особливостей навчання у нашому Храмі Науки й Мистецтва.

        Успіхів вам, новачки!

                                                                                                                                                        Якимчук Г.В.




Категорія: Психологія

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.