Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя м.Олександрія » Лінійка до дня пам’яті Голокосту на тему: « Голокост. Цього не можна забути…»

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Лінійка до дня пам’яті Голокосту на тему: « Голокост. Цього не можна забути…»

Автор: anna_garifylina від 28-01-2017, 13:24, переглядів: 837

0 27 січня була проведена лінійка до Міжнародного дня пам’яті Голокосту на тему: «Голокост. Цього не можна забути…»
 Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти використовували це урочище в Києві як місце масових розстрілів. Але такі місця були в кожному населеному пункті - у великому або в маленькому, де до війни жили євреї. Не була винятком і наша область. 

Жителі Кіровоградщини цінували працьовитих майстрів своєї справи – кравців, шевців, бляхарів, бондарів, музикантів, лікарів, ювелірів ...Так, на всю Нову Прагу, яка тоді була районним центром, йшла слава про сім'ю кравців Мельцнер: господаря сімейства Гедалія Абрамовича, його дружину Софію Ісаківну та їх красуню доньку Катю, які обшивали всю округу за останньою модою. А скільки було серед євреїв вчителів, які прославили Єлисаветград, Олександрію, Златопіль, Бобринець, Знам'янку, Новогеоргієвськ своїми учнями!

Для Кіровоградщини початком Голокосту став серпень 1941 року, коли розпочалася гітлерівська окупація. 
 20 серпня 1941 року, середа. До Кіровограда для участі у “Аktion in Kirowograd” прибула з Новоукраїнки зондеркоманда 4б, що вивчала«оперативну обстановку на місці», її співробітники розробляли схему швидкого знищення людей, ними були зроблені перші розстріли євреїв. 
 4 жовтня 1941 року, субота. В Олександрії 304-м поліцейським батальйоном розстріляно 305 євреїв.
 5 листопада 1941 року, середа. Ремонтний взвод 1-ї мотопіхотної бригади СС розстріляв у Олександрії 459 євреїв. Командував розстрілами унтерштурмфюрер СС Макс Тойбнер. Цей військовий злочинець-садист увійшов в історію тим, що всупереч наказам вищого командування СС не залишати документальних слідів знищення євреїв, під час розстрілів єврейського населення Кіровограда та Олександрії фотографував, як його підлеглі кати розважали себе побиттям нещасних заступами і батогами, примушували їх бити один одного.
 9 червня 1942 року, вівторок. У Новій Празі Олександрійського району співробітниками «української допоміжної поліції» було розстріляно 29 євреїв з місцевого гетто.
 За підрахунками нацистських “бухгалтерів смерті”в Кіровоградській області було знищено 12 тис. євреїв.
Трагедія Голокосту назавжди залишилася страшним уроком і грізним попередженням усьому людству.

 Наш обов’язок – про це пам’ятати, молитися аби цей злочин проти людей ніколи не повторився!..

 Боротися за чесне і справедливе життя!..

 Боротися за свободу і незалежність своєї Батьківщини!...

Лінійку підготував вихователь Лановенко Ю.В.

Категорія: Гімназійне життя м.Олександрія

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.