Це слово в медицині позначає здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. У суспільстві толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій.
Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.
Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
-бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
-навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
-цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
-зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути не просто «такими як всі», а поважати інших, вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй.
Практичний психолог: Якимчук Г.В.