3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій

Автор: yulua від 18-03-2025, 09:12, переглядів: 30

0

Дедалі частіше ми бачимо випадки, коли російські спецслужби вербують українських підлітків через інтернет. Обіцяють легкі гроші, «дорослі» завдання й «важливу місію», а потім дистанційно підривають своїх агентів.

Поради для батьків: 
- будьте відкритими до спілкування. Регулярно розмовляйте з дітьми про їхнє життя, інтереси та знайомства. Довіра між вами – найкращий щит. 
- контролюйте інформаційний простір. Пояснюйте дітям, як небезпечно довіряти незнайомцям у соцмережах, не розкривати особисту інформацію та не брати участь у підозрілих онлайн-опитуваннях чи "іграх".
- роз’яснюйте можливі наслідки. Поясніть, що участь у будь-яких підозрілих заходах може нести серйозні ризики для них і їхньої родини.  
- навчіть розпізнавати маніпуляції. Поясніть дітям, що вербувальники можуть обіцяти "легкі гроші", "пригоди" або "важливу місію". Звертайте увагу на зміни в поведінці дитини.  
- залучайте до занять. Підтримуйте здорові захоплення та спортивні або творчі активності ваших дітей, щоб у них не було бажання шукати "пригоди" в небезпечних місцях;
- контролюйте дотримання комендантської години; 
- при отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua або повідомляйте про спроби вербування у чат-бот СБУ «Спали» ФСБешника» - t.me/spaly_fsb_bot

Поради для підлітків: 
- Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
- Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
- Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ 
Злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:
- ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
та інші.

 З мережі "Фейсбук"

Категорія: Психологія / Булінг, насильство

 

Булінг: як себе захистити?

Автор: yulua від 21-01-2025, 16:02, переглядів: 137

0

На жаль, булінг є дуже поширеним явищем. Гортаючи новини, дедалі частіше переконуєшся в актуальності цієї проблеми. Світ іноді здається надзвичайно жорстоким, а особливо це помітно серед підлітків, які нерідко обирають шлях самореалізації через приниження, насмішки та знущання над іншими. У цьому і є трагедія нашого суспільства — те, що агресія стає способом вирішення внутрішніх конфліктів, а емпатія та підтримка залишаються на другому плані.

Категорія: Психологія / Булінг, насильство

 

Бути жінкою – означає бути рівною

Автор: yulua від 4-12-2024, 13:04, переглядів: 165

0

6 грудня – День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. 14 молодих дівчат було вбито в ім’я «боротьби з фемінізмом». 

Практичний психолог провела з учнями 11-Б класу тренінгове заняття «Бути жінкою – означає бути рівною: шлях до гендерної справедливості» з метою привернути увагу дітей до актуальних проблем сьогодення: подолання насильства над жінками, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, формування поваги один до одного.

Категорія: Психологія / Булінг, насильство

 

16 днів проти насильства

Автор: yulua від 2-12-2024, 12:27, переглядів: 142

0

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбувалася зустріч учнів 7-9 класів ліцею зі старшим інспектором, майором поліції сектору  ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в області Марченко Яною з метою привернення уваги до таких актуальних проблем як булінг, насильство, торгівля людьми, а також формування в учнів навичок протидії цим явищам.

Категорія: Ліцейне життя / Психологія / Булінг, насильство

 

16 днів проти насильства

Автор: yulua від 25-11-2024, 13:56, переглядів: 180

0

25 листопада в ліцеї розпочалася Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня. Ці дати нагадують нам, що насильство — це порушення прав людини, яке вимагає негайної уваги та дій.

Категорія: Психологія / Булінг, насильство

 

"Торгівля людьми, насильство в сім'ї - злочин проти людини"

Автор: yulua від 18-10-2024, 12:13, переглядів: 173

0

18 жовтня відзначається Європейський День протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті привернути увагу до проблеми, інформувати спільноту про небезпеку і допомогти виявляти та боротися з торгівлею. Соціальним педагогом, класним керівником Наталією МОМОТ було проведено годину спілкування з учнями 7 класу.

Категорія: Психологія / Ліцейне життя / Булінг, насильство

 

Живи вільно

Автор: yulua від 15-10-2024, 16:53, переглядів: 241

0

Торгівля людьми – це страшний злочин, вчинений проти людської гідності та свободи. На жаль, ця проблема існує у всьому світі і набуває глобальних масштабів. 18 жовтня відзначається Європейський День протидії торгівлі людьми.

Категорія: Психологія / Ліцейне життя / Булінг, насильство

 

Булінг — це слабкість, не сила. Краще добром наповнити крила.

Автор: yulua від 27-09-2024, 15:02, переглядів: 168

0

З 23 по 27 вересня в Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Соціальний педагог Наталія МОМОТ та практичний психолог Юлія ПРОЦЕНКО провели цікаві тренінгові заняття з учнями: діти  брали активну участь у дискусіях, виконували вправи на розуміння булінгу та його наслідків, а також навчилися ефективним способам протидії конфліктам.

Категорія: Психологія / Булінг, насильство