Коли підходить пора Новорічно-різдвяних свят, ми поринаємо у чарівний світ, створений уявою і фантазією багатьох поколінь наших предків.
Новий рік – це свято для всіх нас і кожного зокрема. Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров’я, голубого неба над оселею, статків і злагоди в родині.
Для кожного народу країн світу Новий рік – це час, коли, озираючись на прожиті 365 днів, люди оцінюють своє життя, будують плани на майбутнє. Вірить людина в долю чи ні, та кожен усе-таки сподівається, що рік, який настає, принесе йому та його близьким щось нове, хороше і добре.
Кожному хочеться залишити неприємності та негаразди позаду і з надією зазирнути у майбутнє.
31 грудня ми випроваджуємо Старий рік, а опівночі для нас розпочинається Новий.
27-28 грудня в Кіровоградському облкомплексі відбулося театралізоване дійство за звичаями та обрядами народів світу «Новорічна карусель».
Учні 5-9 класів представили звичаї Росії, Польщі, Греції, Молдови та Франції.
А учні 10-11 класів перенесли глядачів в Італію, Фінляндію, Грецію, Німеччину, Японію, Росію та Україну.
Скільки народів – стільки й звичаїв та традицій, прикмет, повір’їв.
Так як і в Україні світська обрядовість зустрічі Нового року просякнута горщиком куті на покуті, щедрим житнім засівом сусідської домівки, величальною щедрувальною піснею на честь господаря і господині та їхніх діточок, так і в кожного народу світу є свої неповторні звичаї та обряди зустрічі Нового року.
Донині в різних країнах прибігають до різних хитрощів, аби «заманити» вдачу, статок і благополуччя.
І які тільки звичаї та обряди ми побачили: японці кадамацу («граблями») загрібали щастя, німці пригощали гамбургськими ковбасками, фінляндці водили хороводи та наряджали Санта-Люсію. Росіяни зустрічали «коляду», ворожили, скоморохи веселили народ на ярмарку, навіть завітав сам цар-батюшка зі своєю свитою.
Італійці та греки подарували всім іскрометні танці.
Скрізь добре – але в Україні найкращі, найбагатші і найщиріші звичаї та обряди із кутею, щедрівками і колядками, Меланкою і Василем, водінням кози, різдвяною вечерею.