Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » » Екскурсія до Кіровоградського обласного художнього музею

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Екскурсія до Кіровоградського обласного художнього музею

Автор: kryvenko від 2-04-2011, 11:22, переглядів: 4 202

0
Екскурсія до Кіровоградського обласного художнього музею
         

Нещодавно учні 10-В класу за ініціативою свого класного керівника Подгорної Наталі Авимівни – справжнього поціновувача мистецтва, знову відвідали Кіровоградський обласний художній музей.

     

                    Ми проглянули чотири різнопланові експозиції, які нас дуже вразили. Спочатку ми ознайомилися з дуже незвичною експозицією – перше в історії Кіровоградського обласного художнього музею тут відкрито виставку творів до Всесвітнього дня котів.

Нас здивувало різноманіття технік, за допомогою яких були зображені коти. Ми побачили картини, виконані гуашшю, олівцями, олією, вишиті хрестиком та гладдю,об’ємні аплікації та вітраж. Окремо представлена фотовиставка котів, яка не залишила нікого байдужим, особливе враження справило фото Ю.К. Лебєдєва «Душечка». Отож усі були дуже задоволені, адже на мить в думках ми перенеслися до рідної домівки та згадали своїх домашніх улюбленців. 

Далі ми відвідали виставку Георгія Меліхова, видатного українського художника.

Усього на виставці експонуються 33 різножанрові роботи знаменитого художника: портрети, пейзажі, натюрморти. Всі вони – із фондового зібрання Національного художнього музею України. І це вже сьомий спільний проект Кіровоградського музею з Національним.

Особливо цікавими для нас була серія історичних портретних замальовок до роману С. Злобіна «Степан Разін» та картина «Шевченко у Карла Брюлова». Митець багато подорожував Радянським Союзом і це відчувається у його творчих доробках, адже багато з представлених робіт були саме із життя людей різних куточків колишнього Радянського Союзу.

Також ми переглянули персональну виставку картин заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім. Олександра Осмьоркіна Сергія Гавриловича Шаповалова «Розквітай, Україно», присвяченої Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва.

У зв’язку з тим, що він наш земляк, хотілося б розповісти про нього детальніше.

Сергій Гаврилович Шаповалов народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло-Кам’янці Новгородківського району Кіровоградської області. В 1962 році закінчив Олександрійське педагогічне училище. 1968 року вступив до Київського державного художнього інституту. Після закінчення навчання був направлений на роботу в Кіровоградські художньо-виробничі майстерні на посаду живописця.

1989 року він став членом Національної спілки художників України, а 10 жовтня 2008 року С.Г.Шаповалову присвоєно почесне звання «Заслужений художник України».

Сергій Гаврилович – учасник багатьох міських, обласних, республіканських та міжнародних виставок («Нью-Йорк. Інтер-Експо 2002» (США), «Російський дім» в Берліні (Німеччина). Перша персональна виставка відбулася в м. Кіровограді у 1984 році. Робота художника «Чумацькі мари» була представлена у 2004 році від Кіровоградської області в м. Москві на «Днях української культури». В 2004 році відбулася персональна виставка художника в м. Гвадалахара (Іспанія). Художник - учасник Всеукраїнської художньої виставки «Мальовнича Україна 2007 рік». У 2010 році в Національному музеї Тараса Шевченка м. Києва було відкрито персональну виставку живопису «Розквітай, Україно». Роботи Сергія Шаповалова знаходяться в музеях України (м. Київ, м. Ізмаїл, м. Переяслав-Хмельницький, м. Кіровоград, ін.) та в приватних колекціях України, Іспанії, США, Ізраїлю. Значна частина творів митця закуплена Міністерством культури України.

На виставці «Розквітай, Україно» представлено близько 30 живописних полотен майстра. Основними напрямками творчості Сергія Шаповалова є натюрморт із зображенням польових квітів та пейзаж. Художник надає перевагу реалістичній манері, багато приділяє уваги кольору, його картини яскраві та емоційні.

Ця виставка в стінах Кіровоградського обласного художнього музею є четвертою персональною митця.

У стінах нашого навчального закладу також є декілька полотен митця, зокрема зображення гімназії, яке знаходиться в бібліотеці.

Останнім залом, який ми відвідали, був зал, присвячений мистецтву XVIII-XIX ст.  До інтимно-ліричних належать портрети Проспера-Гійома Дартигенава «Портрет жінки в чорній сукні» та Іполіта Робійяра «Портрет дівчини з кораловою ниткою в волоссі».  Звідки б ми на них не дивились – постійно ловимо їхній одухотворений погляд.  А в овальному портреті Йогана Кьоллера «Портрет невідомої з розпущеним волоссям» художник вміло створив образ молодої жінки: вільна поза, поворот голови, задумливий погляд, рання сивина у вільно розпущеному волоссі підкреслюють всю романтику образу.  Велике зацікавленняя у нас викликала картина П.А.Свєдомського «Юродивий». Її розміри вражаючі: близько двох з половиною метрів у висоту та півтора метри у ширину. На передньому плані зображений юродивий, що босим йде по снігу, притискуючи до розхристаних грудей ікону.   Вибір автора такого трагічного сюжету зумовлений не співчуттям до нещасної людини, а бажанням показати хворобливе, страшне – те, що несло зароджуване в той час декаденство.  Такими ж розмірами нас вразила картина «Сосновий бір», написана А.Н.Шильдером при допомозі І.І.Шишкіна. Малювалася вона 11 років. У створенні твору брало участь загалом три художники, про що свідчать підписи внизу полотна.

Це, звичайно, не перша наша екскурсія до Кіровоградського обласного художнього музею, але враження та емоції кожен раз нові та незабутні.   Ми із задоволенням проглянули всі виставки, представлені в музеї, і зробили висновки, що наблизитися до справжнього мистецтва – це прекрасно.

 

                                                                                             Каракоць І., Коваленко К., Русіна О.

 

 

Екскурсія до Кіровоградського обласного художнього музею

 

В.М.Крайня    "Пограйтеся зі мною"

Категорія: ---

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.