Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Матеріали за Вересень 2024 роки

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

«В пам’ять про загиблих в Бабиному Яру»

Автор: dend від 30-09-2024, 19:27, переглядів: 80

0

30 вересня 2024 в 10-В класі була проведена тематична година: «Бабин Яр:

трагедія, як єврейського так і українського народу. Голокост на Кіровоградщині». 

Мета: виховання людини патріота, формування національносвідомої особистості, переосмислити ці страшні події, заглибитись в історію рідного краю, сформувати історичну пам’ять.

Учні М. Федченко і Т. Жданов презентували свої роботи і розповіли про ці трагічні події нашої історії, про колосальні втрати українського та єврейського населення. Т. Жданов зупини на темі голокосту в Новомиргороді. Класний керівник Подгорна Н. А. розповіла про голокост в м. Кіровограді 29-30 вересня 1941 року. Наостанок, учні переглянули відеофільм«Бабин Яр: спогади очевидців про конвеєр смерті на околиці Києва |DW Ukrainian».

Категорія: Ліцейне життя

 

Знято в Україні

Автор: gerwetis від 30-09-2024, 15:30, переглядів: 81

0

Тематична класна година «Знято в Україні», проведена в 10 - Б класі, являла собою короткий екскурс в історію розвитку українського кінематографа. Кіно у сучасному світі – найпопулярніший вид мистецтва, так звана «десята муза». А тому ми повинні знати, хто з українців залишив визначний слід у розвитку світового кінематографа. 

Перші «картинки, що рухаються» зʼявилися у 1895 році. Фактично одночасно одеський винахідник  Йосип Тимченко та французи брати Люм’єри створили перші у світі кіноапарати й відзняли перші декількахвилинні кінострічки. Йосип Тимченко презентував свій фільм раніше Люм’єрів, але не запатентував свій винахід, і тому світова слава першовідкривачів дісталася французам. Офіційно першим у світі фільмом вважається «Прибуття потягу на вокзал Ла Сіота», який триває усього 54 секунди. Учні переглянули цю стрічку. У наступі роки з’явилося багато подібних фільмів на 8-15 хвилин і у Європі, і в США. Наші Одеса та Київ були містами активного поширення кіно, але ніхто й не думав тоді, що кіно стане колись мистецтвом. 

Перші художні фільми, які й сьогодні не втратили свого значення до сьогодні, були зняті в Україні у 20 – х рр. XX ст. С. Ейзенштейном і пізніше О. Довженком.  Олександр Довженко є визнаним у світі родоначальником поетичного кіно. Його легендарна стрічка «Земля» з тріумфом демонструвалась у Європі, але радянські керманичі оголосили її ідеологічно шкідливою. Учні отримали інформацію про діяльність О. Довженка, С. Параджанова, Ю. Іллєнка та інших провідних діячів українського кінематографа. 

Категорія: Ліцейне життя

 

Бабин Яр - трагедія проти людства

Автор: gerwetis від 30-09-2024, 13:07, переглядів: 100

0

29 вересня 2024 року в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру, відзначають 83-тю річницю наймасовішого розстрілу в урочищі. 

В 11-А, В класах під час години спілкування «Бабин Яр - трагедія проти людства» учні підготували презентацію про трагедію, в якій загинуло понад 100 тисяч невинних людей. 

Діти обговорювали жахливі факти знущань, провели паралель між голокостом у роки Другої світової війни та розстрілами і знущаннями росіян над українцями під час теперішнього вторгнення московії в Україну.  

Пам'ять про загиблих була вшанована хвилиною мовчання.

Категорія: Ліцейне життя

 
 

Бабин Яр: без права на забуття

Автор: gerwetis від 30-09-2024, 11:00, переглядів: 91

0

29 вересня 2024 року виповнюється 83 річниця однієї з найтрагічніших сторінок в історії XX століття - початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі | Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках. Під час виховної години:" Бабин Яр: без права на забуття», яка була проведена в 11-Б класі, ліцеїсти зазначили, що жертвами злочину стали понад сто тисяч людей - військовополонених і цивільних громадян, серед яких представники єврейської національності і ті, хто намагався їх урятувати, українці, роми, учасники українського визвольного руху. Учні згадали історичні події, коли розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки від вступу нацистів та їхніх союзників до Києва з вересня 1941-го і до завершення окупації міста в листопаді 1943 року. За цей час було знищене практично все єврейське населення міста. Урочище Бабин Яр у місті Києві - найбільш жахливий, але далеко не єдиний символ Голокосту в Україні. Діти відмітили, що ми згадуємо про цю трагедію не як про далеку, історичну подію для нас, а, на превеликий жаль, ми самі, наш сучасний український народ, є живими свідками жахіть війни, яка триває на нашій землі. Ми бачимо як гинуть тисячі невинних людей тільки тому, що вони Українці.

Категорія: Ліцейне життя

 

У тиші храму, де живуть слова

Автор: melnyk від 30-09-2024, 08:40, переглядів: 108

0

До Всеукраїнського дня бібліотек, що відзначається 30 вересня, з учнями 8-го класу Центральноукраїнського ліцею – інтернату (м. Олександрія) проведено літературну хвилинку – перлинку «У тиші храму, де живуть слова». Шкільний бібліотекар Олена Сторчова розповіла учасникам заходу про історію виникнення книги, про твори сучасних дитячих письменників та про незвичайні бібліотеки України і світу.

Учні позмагалися у вікторині «Хто багато читає, той багато знає», розгадували «Літературні анаграми» та «Літературні омоніми», згадували прислів’я про книги та брали участь у жартівливій вікторині.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Спорт - це гарт і здоров'я

Автор: melnyk від 30-09-2024, 08:06, переглядів: 84

0

28 вересня в Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернат відбулися товариські матчі з волейболу. Від ліцеїстів виступила команда хлопчаків та дівчаток. Волейболисти наукового ліцею здобули упевнені перемоги над представниками 2-х міських команд ДЮСШ-2, а команда дівчат змагалася з учнями – хлопчаками ліцею (збірна 8-9 класів). Перемогу здобула уже добре зіграна команда дівчаток.

Такі змагання – це прояв залучення учнів до активного спортивного життя та гарту, розвиток креативності. Команда хлопчаків нашого ліцею з кожним роком має позитивні зрушення у волейболі на фоні не лише Олександрії, а й області, здобуваючи перемоги над сильними командами з області.    

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Відвідування Театру Сатири. Проєкт вистави «ВІНО»

Автор: gerwetis від 28-09-2024, 17:12, переглядів: 88

0


Учні 10-Г, 11-Г класів відвідали  місцевий Театр Сатири за підтримки Українського культурного фонду та переглянули проєкт  виставу «ВІ́НО»  – постановку п’єси запорізької письменниці й драматургині Наталії Ігнатьєвої про війну та кохання. Герої цієї історії  Ярослава та Марко зустрічаються у бомбосховищі прифронтового міста. Їхні стосунки охоплюють цілий світ, де є мрії про мирні дні, реальність повітряних тривог і майже містичний зв’язок із жінками роду,які допомагають вистояти та перемогти… 

Проєкт «ВІ́НО»  був вражаючим, зачаровував глядачів неперевершеною грою акторів, чудовою музикою. 

Категорія: Ліцейне життя

 

Майстерка з виготовлення патріотичних брелоків

Автор: gerwetis від 28-09-2024, 15:03, переглядів: 75

0

Напередодні Дня Захисників та Захисниць України  учні 11-Г класу, разом з вихователем Світланою Гончар, сплели брелоки у техніці макраме, поєднавши кольори, що символізують підтримку та патріотизм.  Під час роботи ліцеїсти обговорювали значення таких маленьких подарунків для Захисників. А саме, що вони символізують підтримку, любов і вдячність.  Кожен такий брелок містить емоції та тепло, що може підняти бойовий дух військових. Це також демонструє єдність поколінь і важливість кожного внеску в загальну справу.  Для старшокласників - це можливість виявити свою творчість і залучитися до допомоги, а для Захисників - нагадування про те, за що вони борються.

Категорія: Ліцейне життя

 

Година спілкування: «Найкраще місце на Землі»

Автор: gerwetis від 28-09-2024, 14:07, переглядів: 94

0

21 вересня Кропивницький святкує своє 270-річчя. Саме цій події була присвячена година спілкування: «Найкраще місце на Землі», яку було проведено 24 вересня в 11-В класі. Під час заходу діти нагадали, що  місто було засноване в 1754 році, й пройшло довгий і непростий шлях розвитку. Ліцеїсти наголосили на тому, що ми можемо пишатися тим, що сьогодні Кропивницький – це сучасний центр культури, освіти та бізнесу. Історія міста багата на події, імена видатних людей, які зробили вагомий внесок у його розвиток. Ювілей Кропивницького – це не тільки привід для святкування, але й нагода замислитися над майбутнім нашого міста. Бажаємо Кропивницькому подальшого розвитку та процвітання!

Категорія: Ліцейне життя

 

Булінг та кібербулінг

Автор: gerwetis від 28-09-2024, 11:04, переглядів: 73

0

У рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, в 11-Г класі було проведено виховний захід "Булінг та кібербулінг". Метою якого було підвищити обізнаність ліцеїстів про проблеми булінгу серед підлітків та знайти ефективні способи їх вирішення. Булінг — це не лише фізичне насильство, а й психологічний тиск, який може мати серйозні наслідки для жертв. Кібербулінг, у свою чергу, використовує сучасні технології для поширення ненависті та образ через засоби інтернету. Учениці Надія Маляренко та Вікторія Гречка підготували змістовну презентацію, основні цілі якої : навчити однокласників розпізнавати булінг, звертатися по допомогу та підтримувати одне одного, розглянули хто найбільше схильний до булінгу та як цьому запобігти. Пам’ятаймо, що важливо створювати безпечне  середовище для всіх. Своєю активною позицією ми можемо змінити ситуацію і зробити світ кращим!

Категорія: Ліцейне життя

 

Прості речі, що рятують життя

Автор: melnyk від 28-09-2024, 09:46, переглядів: 103

0

Безпека на дорозі – завжди актуальна тема. Недостатня видимість пішоходів – одна із поширених причин ДТП у темну пору доби. Учні 10-Б класу (м.Олександрія) взяли активну участь у проекті «Підсвіти себе», виготовивши флікери-обереги.

 Завдяки сильній світлоповертаючій властивості світловідбивної плівки водій зможе побачити пішохода з 150-200 до 400 метрів. Світловідбивачі (флікери) – допоможуть бути більш помітними на дорозі, вони відбиватимуть світло фар, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто. Пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85 відсотків знижують шанс потрапити в аварію.

Флікер + привила дорожнього руху = моя формула безпеки.

     

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Європейська культурна спадщина. Ф. Борроміні - яскравий представник архітектури бароко

Автор: gerwetis від 27-09-2024, 15:29, переглядів: 92

0

Мета: ознайомити учнів із основними рисами стилю бароко, з творчістю італійського архітектора Ф. Борроміні. 26 вересня у 10-В класі була проведена тематична година на тему "Ф. Борроміні- архітектор доби бароко" з проєкту "Європейська культурна спадщина". У заході взяли участь учениці В. Кошель та Д. Богаченко, які підготували змістовну презентацію і розповіли про життєвий і творчий шлях видатного італійського архітектора (1599-1667рр.) . Борроміні належать шедеври італійського бароко: Міланський собор, церква Сан Карло, Собор Св. Сусанни , Сант Іво алла Сап'єнца в Римі. Його творчість вплинула на подальший розвиток європейської та західноєвропейської архітектури на українських землях (м. Львів. Гарнізонний храм св. ап. Петра і Павла)

Категорія: Ліцейне життя

 

Булінг — це слабкість, не сила. Краще добром наповнити крила.

Автор: yulua від 27-09-2024, 15:02, переглядів: 115

0

З 23 по 27 вересня в Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Соціальний педагог Наталія МОМОТ та практичний психолог Юлія ПРОЦЕНКО провели цікаві тренінгові заняття з учнями: діти  брали активну участь у дискусіях, виконували вправи на розуміння булінгу та його наслідків, а також навчилися ефективним способам протидії конфліктам.

Категорія: Психологія

 

Презентація дебютної збірки Костянтина Ватульова

Автор: gerwetis від 27-09-2024, 11:06, переглядів: 85

0

26 вересня учні 11-А і 11-В класів були присутні на зустрічі із поетом Костянтином Ватульовим. Ліцеїсти мали можливість ознайомитися із його дебютною поетичною збіркою «Сага серця”. Під час заходу учні дізналися, що автор народився в місті Кропивницькому. Писати вірші почав після закінчення школи. Навчався у Льотній академії Національного авіаційного університету. Перші вірші писав російською, проте з початком повномасштабного вторгнення спробував писати українською, і за неповні три роки таких віршів назбиралося на першу поетичну збірку – “Сага серця”.

Категорія: Ліцейне життя

 
Назад Вперед