Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Матеріали за Листопад 2019 роки

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Захід "Австрія туристична"

Автор: feanen від 28-11-2019, 14:29, переглядів: 820

0

27 листопада  у відділі мистецтв Кіровоградської обласної  бібліотеки для юнацтва імені Є. Маланюка відбулася віртуальна мандрівка Австрією. Під час заходу "Австрія туристична" учні 8 класу відвідали австрійські міста та гірськолижні курорти, Віденську оперу та парк розваг Пратер, ознайомилися з музичними фестивалями та міні-карнавалами, розширили знання про австрійську культуру.

Категорія: Ліцейне життя

 

Що цікавого в моїй майбутній професії?

Автор: dend від 28-11-2019, 08:35, переглядів: 636

0

На даний час ми стоїмо на важливій сходинці нашого життя, вибору майбутньої професії. Усі люди різні професії теж різні. Тож ми провели з класом прес-конференцію для обговорення цієї теми. Метою нашої розмови було уточнення деталей майбутніх професій. Учні підготували коротенькі розповіді про те, ким вони бачать себе в майбутньому. Можливо, хтось і змінить свій вибір, прослухавши розповіді однокласників, і побачить себе з іншої сторони. Тож учні зробили певні висновки з приводу  обговорення цього заходу.

Категорія: Ліцейне життя

 

Математична гра в 10- В класі

Автор: dend від 28-11-2019, 08:32, переглядів: 605

0

За словами Норберта Вінера: «Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості». Саме з метою формування пізнавального інтересу до вивчення математики; розвитку логічного мислення, математичної культури учнів, почуття відповідальності, ініціативи, в 10- В класі ,була проведена математична гра (вчитель Берлін Ольга Анатоліївна)

Змагання проходили в доброзичливій, веселій атмосфері і завершилися перемогою команди «PHOENIX». Усі у котрий раз переконалися, що математика може бути цікавою і навіть веселою.

Категорія: Ліцейне життя

 

Екскурсія до літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого

Автор: dend від 28-11-2019, 08:30, переглядів: 599

0

26.06.2019 року учні 11-Г класу відвідали літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого. Цього дня там було проведено захід на тему: «Голодомор». Нам розповідали про довгий шлях вивчення правдивих фактів про Голодомор, а ще нам продемонстрували цікаву книгу, в якій описуються події 1932-1933 років очами очевидців. Зі слів ведучої ми дізналися, що голод розпочався восени 1931 р., а протягом 1-ї пол. 1932 р. набув виразних ознак Голодомору, охоплюючи все більшу кількість районів. Протягом січня–липня 1933 р. територією Голодомору стали усі області УСРР. Жертвами Голодомору стали українські селяни, які переважали в сільських районах. Найбільше учням сподобався виступ талановитої скрипачки, і краєзнавця, який також розповідав всі таємниці тих зловісних часів.

Категорія: Ліцейне життя

 

День Гідності і Свободи

Автор: dend від 28-11-2019, 08:29, переглядів: 678

0

П’ятий рік поспіль 21 листопада українці відзначають День Гідності і Свободи. Згідно з відповідним указом Президента України Петра Порошенка, свято встановлено «З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Категорія: Ліцейне життя

 

Тематична година «Чому і як українців убивали голодом?»

Автор: dend від 28-11-2019, 08:27, переглядів: 577

0

26 листопада в 11-В класі була проведена тематична година «Чому і як українців убивали голодом?»  Учні задалися питанням, яка причина такої великої кількості смертей українців та інших народів і хто цьому сприяв. Відомо, що голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу  його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Тому не випадково вже 26 країн світу, визнали цей голод геноцидом – тобто актом убивства українського народу. Слід сказати, визнали без надмірних зусиль попереднього керівництва України, яке вважало, що згадувати загиблих українців – це колоти очі Москві. Усе це ми маємо розуміти і пам‘ятати. Лише розум і добра пам‘ять можуть вберегти Україну від фатальних помилок. Комзолова Наталія, Шкіндер Ксенія.

Категорія: Ліцейне життя

 

Інформаційна година-презентація «Країна нескорених»

Автор: dend від 28-11-2019, 08:22, переглядів: 668

0

До Дня гідності та свободи в 10-Г класі відбулася інформаційна година: «Країна нескорених».

Учні прослухали інформацію про історію появи цієї дати: 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи на честь  Помаранчевої революції та Революції гідності.

Категорія: Ліцейне життя

 

Тематична година на тему: “Світ без насилля”

Автор: dend від 28-11-2019, 08:19, переглядів: 638

0

Насильство міцно увійшло в наше життя, воно всюди: на вулицях, на екранах телевізора і комп’ютерних іграх, воно у стосунках між людьми тому в 10-В класі проведена тематична година на тему: “Світ без насилля” в ході обговорення даної теми учні особливу увагу звернули на життєву позицію деяких людей які говорять: “Моя хата скраю” їх мало хвилює чуже горе, приниження, знущання над слабкими. Це загальнолюдська проблема і вирішувати її потрібно всім в міру своїх сил і можливостей. Ми повині сказати проявам брутальності, жорстокості та насильству – “Ні” за словами голови ВООЗ, насильство є “глобальною проблемою для здоров’я, яка досягла масштабів епідемії”.

Категорія: Ліцейне життя

 

Година спілкування «Революція гідності. Як все починалося»

Автор: dend від 28-11-2019, 08:18, переглядів: 578

0

21 листопада Україна відзначала День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Категорія: Ліцейне життя

 

Екскурсія у меморіальний музей М.Л.Кропивницького

Автор: dend від 28-11-2019, 08:15, переглядів: 585

0

26.11.2019 року учні 10-В класу відвідали меморіальний музей М.Л.Кропивницького. Під час екскурсії діти дізналися, що музей розташований у будинку, де мешкав видатний український драматург і театральний діяч. Експозиція музею складається з декількох розділів, що розповідають про сім'ю драматурга й актора, про його дитинство і навчання в гімназії та університеті, про його довгий і важкий шлях у мистецтві як засновника першого професійного українського театру.

Категорія: Ліцейне життя

 

Година спілкування «Голодомор-геноцид українського народу»

Автор: dend від 28-11-2019, 08:13, переглядів: 685

0

23 листопада в 10-В класі була проведена година спілкування «Голодомор-геноцид українського народу». Під час заходу учні класу зазначили, що Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Категорія: Ліцейне життя

 

Інформаційний дайджест "День, що змінив Україну" для учнів 11-А класу

Автор: anna_garifylina від 28-11-2019, 00:17, переглядів: 847

0 Щороку 21 листопада в Україні відзначають  День Гідності та Свободи - день, в який 6 років тому розпочалися події, які назавжди змінили Україну. З метою гідного вшанування мужності учасників цих подій, які відстоювали права людини, європейського майбутнього України, а також ідеали свободи та справедливості в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д.Чижевського для учнів 11-А класу Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату було проведено інформаційний дайджест "День, що змінив Україну", під час якого учасники заходу ознайомилися із хронікою доленосних подій на Майдані та по всій території України кінця 2013 - початку 2014 років.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

У той рік зозулі заніміли

Автор: anna_garifylina від 27-11-2019, 23:43, переглядів: 714

0 Працівники Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.Чижевського до відзначення 86-ї річниці пам’яті жертв Голодомору, для учнів 10-Б класу Кіровоградського облкомплексу ( гімназії-інтернат – школи мистецтв) пройшлись скрижалями пам'яті «У той рік зозулі заніміли». Учасникам заходу було запропоновано театральну інсценізацію за мотивами оповідання української письменниці Зоряни Живки "Ангел на ймення грушка". Актори-бібліотекарі щиро і проникливо показали старшокласникам історію однієї сім'ї, яка завдяки груші змогла пережити ті страшні роки під час Голодомору, та як важливо берегти пам'ять про минуле.
Під час заходу присутні також ознайомилися із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, переглянувши кадри з доку-ментального фільму про Голодомор та вшанували пам'ять померлих 1932-1933 років хвилиною мовчання

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

День Гідності та Свободи

Автор: anna_garifylina від 27-11-2019, 23:36, переглядів: 640

0 З нагоди відзначення шостої річниці, 21 листопада в Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті було проведенні рядзаходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави. В кожному класі було оформлено інформаційні куточки та  проведено
бесіди з учнями. У 9 класі було проведено відеомарафон « Ми українці», де учні мали змогу переглянути і обговорити фрагменти документального фільму«Небесна сотня. Зима, що нас змінила», через презентацію ознайомитися з хронологією подій народного руху за незалежність та свободу.
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Груша Єлизавета, учениця 9 класу

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Вчимося правильно писати

Автор: anna_garifylina від 27-11-2019, 23:31, переглядів: 608

0 «Народи, явлені у слові,
 достойно можуть жити на землі,
Як гул стоїть, як шум віків,
Як бурі подих, - рідна мова».
                М.Рильський
Починаючи з 2000 року, вся Україна завмирає над листками з ручками в руках в очікуванні початку радіо-диктанту єдності. Не спроста його називають диктантом «єдності» оскільки його пишуть не лише в Україні, а й за її межами. Лише вдумайтеся, що до редакції кожного року надсилають листи з текстами понад 3 тисячі українців, що живуть за кордоном. Незмінним ведучим є відомий український мовознавець, автор підручників та посібників з української мови та літератури – Олександр Авраменко. Уже 13 років він сам складає тексти диктантів.
    08.11.19 року в честь Дня української писемності, учні 9 класу долучилися до Всеукраїнського диктанту єдності. В цьому році диктант мав назву  «Від бресту до цифри». В тексті був описаний ввесь шлях трансформації передавання інформації : від літописів Нестора Літописця до цифрових технологій. З нього кожен учень виніс щось нове та цікаве. У середньому клас допустив від 3 до 5 помилок, але здебільшого ці помилки були допущені через те, що не врахували нові зміни в правописі деяких слів.

Філімонова Анастасія, учениця 9 класу

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 
Назад Вперед