В 11-В класі було проведено тематичну годину ”Концтабір Аушвіц-Біркенау”, присвячену Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. В заході прийняв участь Анан’єв Андрій, який представив змістовну презентацію та розповідь про найбільший концтабір часів ІІ СВ “Аушвіц-Біркенау”, більш відомий як “Освенцим”(розташований на території Польщі). Цей табір спочатку був призначений для зрадників, рецидивістів. Пізніше сюди, колишній дім польської кавалерії, почали звозити євреїв.
Умови табору були жахливі: їжу майже не видавали, змушували працювати ”поки не помреш”, розстрілювали за незначну провинність. Пізніше комендант табору наказав використовувати газові камери та машини “душогубки”. А щоб не було чутно крики помираючих, заводили мотоцикли та автомобілі.
При наближенні радянських військ на початку 1944 року за наказом Гіммлера почався частковий демонтаж крематоріїв: військові злочинці знищували докази злочинів. В січні 1945 року СС ліквідувало решту газових камер. 27 січня радянські війська визволили в’язнів табору. На момент звільнення в ньому виявилося близько семи тисяч виснажених і тяжкохворих в'язнів. Більшість науковців оцінюють кількість жертв Голокосту у понад п'ять мільйонів людей. Приблизно п'ята частина з них загинули в концтаборі "Аушвіц-Біркенау".
Наостанок, учні переглянули та обговорили відеофільм “Концентраційний табір Аушвіц-Біркенау”.