Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Інтегрований урок з української мови та історії у 6 класі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Інтегрований урок з української мови та історії у 6 класі

Автор: Французан від 6-02-2012, 12:21, переглядів: 2 539

0
Інтегрований урок з української мови та історії у 6 класі    

31 січня в 6 класі вчителями Руденко Л.М. та Кушнєровою С.В. був проведений інтегрований урок з української мови та історії з теми «Узагальнення і систематизація вивченого про іменник. Трипільська культура». Під час перехресного опитування з теми іменник учні повторили граматичні категорії цієї частини мови. З історії учні склали синхронну хронологічну таблицю та визначили, що Трипільська культура є однією з найдавніших землеробських цивілізацій. Працюючи з текстом про життя та звичаї трипільців, шестикласники визначили до якого стилю і типу мовлення він належить, зробили морфологічний аналіз іменників. Наступним етапом стала робота з історичною картою, характеристика географічного положення та найбільших поселень. Учні записали речення як  висновок до розглянутого матеріалу, підкреслили і прокоментували пунктограми та орфограми у іменниках. Повертаючись до історії, учні розглянули ілюстрації пам‘яток різноманітних культур та визначили серед них ті, які належали трипільській культурі. Працюючи з підручником історії, учні ознайомилися з основними рисами трипільського орнаменту, визначили значення в ньому різноманітних символів. Використовуючи ці знання, учні склали невеликий твір-опис трипільської розписної вази за малюнком. Закріпленням знань з предметів стало розв‘язання учнями кросворду та відмінювання слів-відгадок. На підсумковому етапі уроку прозвучала поезія Бориса Олійника «Європі», підготована учнем.

Під час уроку була досягнута мета: узагальнені і систематизовані знання учнів про іменник як частину мови; сформовано уяву про трипільську археологічну культуру; охарактеризовано спосіб життя, господарство, побут та мистецтво часів енеоліту; розкрито значення трипільської культури в історії України.

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.