Метою волонтерської діяльності є виховання громадянської свідомості, посилення суспільної згуртованості громадян України.
Одним із найбільш значущих результатів Революції Гідності стало виникнення волонтерського руху
Розквіт волонтерської діяльності в Україні припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.
Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів не тільки в країнах колишнього СРСР, а й на Заході, звідки й прийшов термін «волонтерство». Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō –бажання, намір). Тобто волонтерство — добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність.
Левенко А. та Омельченко І. ознайомили учнів класу з відомими волонтерами України. Це - Т. Ричкова, Д. Ярова, А. Сонцеславна, А. Береза, О. Білозерська, О. Дворецька, які очолюють різні волонтерські організації України.