1 вересня в 11-В класі перший урок «Сторінки історії української державності» був проведений у різних форматах: години спілкування, проведеної разом з бібліотекарем Г. Лапко (юнацька бібліотека ім. Є Маланюка) та учнівської конференції на тему «Видатні особистості України». Мета першого уроку: виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини та рідного краю, поглиблення знань учнів про ключові події українського державотворення, ознайомлення учнів із видатними постатями громадсько-політичного, військового, культурно-мистецького середовища, які зробили вагомий внесок у розвиток українського державотворення.
Українська історія, її велич творились віками людьми, чиї імена викарбувані в серці кожного українця. Варто згадати не одне покоління борців за визволення, за відновлення української державності, зокрема, це: І. Мазепа, П. Орлик. Г.Полетика, Д. Донцов, М. Міхновський, М. Грушевський, В.Винниченко, С. Єфремов, Є.Коновалець, С.Бандера, Я. Стецько. А. Мельник, Р.Шухевич, О.Ольжич, О.Теліга, В.Стус. В.Марченко.П. Григоренко, В.Мороз, В.Симоненко, Є.Сверстюк, І.Світличний, В. Чорновіл, Л. Лук’яненко, А. Горська, В. Сухомлинський та ін.
Учні класу представили шістнадцять відомих особистостей різних епох та поглядів, їх внесок в українську історію, освіту, культуру тощо.
Наприкінці заходу О. Животовська розказала поезію Ліни Костенко “Ми воїни. Не ледарі. Не лежні”, а Заліська Ангеліна презентувала особисте відео про загиблих під час АТО військових-земляків з Гайворонщини. Це Шимчик Ярослав та Глобенко Олексій, які загинули під час виконання бойового завдання у складі розвідувальної групи з порятунку пілотів біля села Латишевого, де потрапили в засідку 29 липня 2014 року. Обоє нагороджені орденом «За мужність» третього ступеня (посмертно).
Підсумок конференції зробили вчитель історії Якимчук О. Н. та вихователь Подгорна Н. А.
Савченко С., Шестіна Є.