Земля Маловисківська не обділена талантами. Цей край рясніє іменами державних діячів, людей науки, творців мелодійних пісень і чудових художніх полотен. Про деяких з них ми поговоримо сьогодні.
Володимир Якович Бровченко - український поет та громадський діяч. Заслужений діяч мистецтв України. Народився 1931 року в с. Мала Виска, яке тепер являється містом Кіровоградської області. Саме в студентські часи в Маловисківській районній газеті опубліковано його перший вірш «Хліб». Згодом став організатором і першим редактором Херсонської обласної молодіжної газети «Новий день». У 1958 році був прийнятий до Спілки письменників України. Помер Бровченко у серпні 2013 року. За 50 років його літературної праці Бровченком було написано і видано понад 30 книжок.
Гіляровський Михайло Васильович - український театральний діяч. Народився в Малій Висці 1934 року. Прославився, будучи головним режисером Львівського театру ім. М. Заньковецької, присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв України. Був головним режисером Київського театру драми і комедії, Харківського театру ім. Шевченка, Кіровоградського музично-драматичного театру ім.М. Кропивницького. Проживає разом з дружиною, заслуженою артисткою України Анною Плахотнюк у м.Харкові.
Ерделі Ксенія Олександрівна - арфістка і музичний педагог. Народилася 1876 в с. Миролюбівці (тепер Кіровка) Маловисківського району. Навчалася в Смольному інституті. Солістка оркестру Великого театру, першою в Росії виконала партію арфи в Інтродукції та Алегро Моріса Равеля. Викладала в Смольному інституті, Петербурзькій консерваторії. До 1938 року знову була солісткою оркестру Великого театру і до самої смерті викладала в Московській консерваторії імені Чайковського , як професор. У 1966 році їй було присвоєно звання Народної артистки СРСР. У 1971 Ерделі померла в Москві.
Знам’янський район
З історією Знам’янського району пов’язне життя і діяльність видатних діячів української культури.
Шкода В’ячеслав Євгенович - знам’янський історик, краєзнавець, шевченкознавець, громадський діяч, нащадок Т.Г.Шевченка, Почесний громадянин міста Знам’янки, лауреат премії ім. В.Винниченка, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Ястребова. Народився 1 травня 1929 року на Кіровоградщині, у м.Знам’янці. Закінчив Одеський педагогічний інститут ім. Ушинського, філологічний факультет, а згодом закінчив Кіровоградське музичне училище. Ініціював понад 10 документальних фільм краєзнавчого спрямування Знам’янської та Кіровоградської телерадіокомпаній. 4 березня 2011 року В.Є. Шкода помер. В березні 2015 в Знам’янці відкрили меморіальну дошку пам’яті В’ячеслава Шкоди.
Юрій Іванович Яновський - український поет. Один із романтиків української літератури першої половини ХХ ст. Редактор журналу «Українська література», військовий журналіст, ветеран армії УНР. Народився в серпні 1902 року в с. Маєрове. Вчився в Єлисаветградському реальному училищі. В 1922 році в газеті «Пролетарська правда» надрукований перший вірш «Море». Кореспондент газети «Більшовик». За роман «Мир» Яновського звинувачують у націоналізмі та звільняють з посади редактора ВУФКУ. 1954 р. 25 лютого Юрій Іванович помирає.