14 грудня вся Україна шанувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Учні 7 класу також не забули згадати жертв подій міста Прип’ять у 1986 році.
26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.
Семикласники переглянули й обговорили фільм «Розщеплені на атоми», де розповідалося про нелегку долю чорнобильців, страшних наслідків і смертоносних місць Прип’яті, які й надалі залишаються такими.
Гімназисти вшанували пам'ять постраждалих під час трагічних подій на ЧАЕС.