14 листопада у рамках тижня знань безпеки життєдіяльності була проведена бесіда «Як захиститися від пожежі в побуті».
Під час заходу учні ознайомилися з основними вимогами правил пожежної безпеки при перебуванні в навчальному закладі, в бібліотеці, музеї та кінотеатрі, в побуті, формували навички обережного поводження з вогнем, вчилися швидко діяти в екстремальних ситуаціях, виховували бажання стати сміливими, мужніми, бажання допомагати людям.
Учні намагалися визначити найбільш поширені причини пожеж. Найголовнішою причиною називали неправильне поводження з побутовими електроприладами, несправну електропроводку, перевантаження електромережі (увімкнення декількох електроприборів в одну розетку); ігри з сірниками, незатушене вогнище, цигарки.
Разом із вихователем були записані наступні правила поводження під час пожеж:
·якщо пожежа виникла у приміщенні, не слід лякатися і ховатися;
·при виникненні у домашніх умовах, коли вогонь ще не набрав сили, слід швидко залити його водою, накрити щільним покривалом з натуральної тканини, засипати піском;
·коли в приміщенні з’явилось багато диму, то слід поповзом пробиратись до виходу;
·якщо в приміщенні є маленькі діти, треба негайно вивести їх на вулицю;
·потрібно викликати пожежну команду за телефоном „101”, повідомити місце пожежі, назвати своє ім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншого об’єкту.
Було визначено найголовніше, чого не можна робити під час виникнення пожежі, — втрачати самоконтроль. Адже людина не може критично мислити, коли починає нервувати.