Центральноукраїнський науковий ліцей » Ліцейне життя м.Олександрія » Сторінка 57
Автор: anna_garifylina від 8-10-2018, 22:25, переглядів: 1 332
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 8-10-2018, 21:21, переглядів: 1 061
До 100-річчя від дня народження краєзнавця Федора Миколайовича Плотніра, який народився 3 жовтня 1918 року, в центральній міській бібліотеці відбулася година пам’яті «Федір Плотнір – земляк, патріот, краєзнавець» з учнями 11-а класу гімназії-інтернату.
Замало не все своє довге життя Федір Миколайович Плотнір прожив у селищі Нова Прага. Працював електриком. Але справжнім покликанням його було краєзнавство.
Серед його краєзнавчих відкриттів – встановлення місцезнаходження села Припутнів, де проживав і помер козак Харківського полку, філософ, поет, автор пісні «Їхав козак за Дунай» – Семен Климовський.
Віднайшов також Федір Плотнір хутір Секретарівку – економію батьків славетного вченого Дмитра Чижевського на березі маленької річки Мурзинки.
Федір Плотнір–автор кількох книг: «Петриківські бувальщини» (2000), «Новопразький літопис» (2002), «Наші земляки» (2004), які видав за свої «остарбайтерські кошти».
Гімназисти вдячні бібліотекарям за цікавий та пізнавальний захід.Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 5-10-2018, 01:14, переглядів: 1 265
28 вересня учні 11- а класу більше дізналися про відомого земляка − Василя Олександровича Сухомлинського. Сьогодні виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча.
У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.
Гімназисти підготували презентацію про життєвий і творчий шлях Василя Сухомлинського, здійснили літературну мандрівку його творами.
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 3-10-2018, 00:03, переглядів: 980
В цьому році виповнилося 100 років з Дня народження Василя Олександровича Сухомлинського – великого педагога, мудрого учителя. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. Учні 11-Б класу на виховній годині ознайомилися з біографією та творами письменника, а найбільш цікаві його вислови були роздруковані і складені в лепбук під назвою: «Що було найголовнішим у моєму житті?».
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 30-09-2018, 21:28, переглядів: 1 179
27 вересня для учнів 11-а класу було проведено годину спілкування «Трагедія Бабиного Яру».
29-30 вересня 1941 року – одні з найтрагічніших днів в історії Голокосту в Україні. Всього за два дні, згідно з офіційними даними, у Києві під час окупації батальйони німецької поліції розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Масові розстріли у Бабиному Яру і Сирецькому концтаборі проводилися аж до звільнення Києва від окупації.
Загальна кількість жертв сягає від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких – євреї.
Дуже хочеться, щоб трагедія Бабиного Яру більше ніколи не повторилася. Щоб не гинули люди, діти не чули вибухів і пострілів. Щоб над нами завжди яскраво світило сонце і було мирне небо. Нашій Україні, як ніколи, потрібен мир.
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 29-09-2018, 22:34, переглядів: 1 080
Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Це не можна ні осмислити, ні зрозуміти. Такій жорстокості немає пояснення. Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять.
Про страшні події Бабиного Яру згадували учні 11-Б класу на годині пам’яті «Тут кров людська пролита». Гімназисти вкотре усвідомили, що це не тільки трагедія минулої війни, а ще й уроки на майбутнє, як зберегти мир і зупинити насильство.
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 29-09-2018, 22:30, переглядів: 1 722
28 вересня в 10-А класі проведена година спілкування «Страждання від кіберманії». Дана проблема обговорювалася в трьох аспектах: «Три грані проблеми», «Хто винен» та «Що робити?».
Учні групи висловлювали свої думки, пропонували шляхи вирішення даної проблеми.
Був переглянутий відеофільм «Вплив комп’ютера на здоров’я людини».
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 28-09-2018, 23:34, переглядів: 1 786
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 27-09-2018, 00:59, переглядів: 1 712
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 27-09-2018, 00:55, переглядів: 1 287
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 27-09-2018, 00:49, переглядів: 1 161
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 25-09-2018, 17:28, переглядів: 1 041
21 вересня у виховній групі 11-А класу була проведена година спілкування «Зродились ми великої години». Основною метою заходу було розширення знання учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за Батьківщину.
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 25-09-2018, 17:25, переглядів: 1 230
Учні групи 8-9 класів провели виховну годину «День партизанської слави». Свято партизанської слави встановлено в Україні «… на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою вшанування подвигу партизанів та підпільників у період радянсько-німецької війни 1941-1945 рр. увічнення їхньої пам’яті …»
Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом.
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 23-09-2018, 19:21, переглядів: 1 075
Вважають, що філософські роздуми про життя властиві людям середнього або похилого віку. Адже саме тоді людина може оцінити певний проміжок свого життя. Але інколи подумати про сучасне, минуле чи майбутнє не завадить і молодому поколінню.
Своїми думками й уявленнями про зміст людського життя ділилися учні 11-Б класу під час години спілкування «Цінуй життя прекрасні миті».
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія
Автор: anna_garifylina від 21-09-2018, 01:00, переглядів: 1 044
17 вересня в країні відзначався День рятівника. З цієї нагоди в бібліотеці ім. О.С. Пушкіна м. Олександрії була організована зустріч учнів 8- го та 11-Б класів з працівником пожежної частини Артемом. Рятівник розповів гімназистам про роботу пожежників, нагадав основні правила поведінки при надзвичайних ситуаціях. Учні цікавились, в якому закладі можна отримати професію пожежника, на які небезпечні виклики доводилось виїжджати пожежній бригаді останнім часом. Також працівники бібліотеки підготували різноманітні тренінгові завдання, щоб перевірити готовність учнів діяти під час надзвичайних ситуацій, з якими гімназисти з легкістю справилися. Учні були задоволені зустріччю.
Ця зустріч,безумовно, корисна для гімназистів, адже вони тепер знають, як діяти при пожежах та інших надзвичайних ситуаціях. Організатори зустрічі подякували пожежнику Артему за змістовну розповідь і висловили побажання, щоб з працівниками пожежної частини відбувалися тільки навчальні зустрічі.
(Вусик П.,учениця 11-Б класу)
Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія